Poniedziałek, 18 listopada 2024 - Klaudyny, Romana, Tomasza

Piosenki Paryża A A A

W Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się koncert przygotowany specjalnie w hołdzie Edith Piaf w pięćdziesiątą rocznicę jej śmierci, przypadającą w tym roku. Spośród niezwykle bogatego repertuaru artystki usłyszymy same największe przeboje tworzące opowieść o ikonie francuskiej piosenki. Istotą tego koncertu są niezwykłe aranżacje muzyczne, piękne teksty piosenek, które artyści wykonają w języku francuskim i polskim. Podczas spektaklu zaprezentowane zostaną fragmenty listów Edith Piaf do Jeana Cocteau - najbliższego przyjaciela francuskiej pieśniarki.

Podczas koncertu wystąpią: Joanna Błażej - Łukasik, Artur Łukasik, Paweł Łukasik, Wiktoria Węgrzyn i Andrzej Lichosyt. Zapraszamy 20 października o godzinie 16.00 do Pałacu Wielopolskich.

Artur Łukasik – gra na kontrabasie, jest uczniem Szkoły Muzycznej II stopnia w Tarnowie na wydziale instrumentalnym w klasie kontrabasu. Jest laureatem prestiżowych ogólnopolskich konkursów kontrabasowych i jazzowych oraz stypendystą Fundacji dla Talentów, uczestnicząc w jej projekcie promocji młodych talentów na scenach całego kraju. Brał udział także w wielu warsztatach i kursach mistrzowskich doskonaląc swój warsztat pod okiem mistrzów kontrabasu zarówno w dziedzinie wykonawstwa muzyki klasycznej jak i jazzowej.
Joanna Błażej-Łukasik – gra na fortepianie, jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. M. Koziaka. Pochodzi z rodziny muzyków, naukę gry rozpoczęła w wieku 5 lat. Od wczesnego dzieciństwa brała udział w licznych recitalach i koncertach promocyjnych. Swoją grę doskonaliła pod kierunkiem I. Rolanowskiej, J. Łukowicza, R. Baksta i J. Gorbatego. Od czasu studiów koncertuje jako solistka i kameralistka biorąc udział w wielu festiwalach w Polsce i Europie. W swym bogatym dorobku artystycznym posiada wiele koncertów w najbardziej prestiżowych salach koncertowych, a także nagrania dla Polskiego Radia.
Paweł Łukasik - gra na altówce, jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie altówki. Od czasu studiów koncertuje w wielu ośrodkach kulturalnych w Polsce i Europie. Posiada w swym dorobku wiele nagrań z muzyką polską dla PR. Jednym z najciekawszych dokonań w tym zakresie było skompletowanie i nagranie wspólnie z J.Łukasik płyty multimedialnej z muzyką wielu nieznanych polskich twórców, w tym słynnego powieściopisarza Józefa Ignacego Kraszewskiego oraz jego brata Kajetana. Oprócz działalności koncertowej zajmuje się także lutnictwem, gra na wykonanym przez siebie instrumencie. Zajmuje się propagowaniem altówki w roli instrumentu solowego opracowując wiele znanych utworów właśnie na ten instrument.
Wiktoria Węgrzyn - studentka IV roku aktorstwa, specjalizacji wokalno - aktorskiej w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Debiutowała na deskach Gdyńskiego Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej rolą w spektaklu „My Fair Lady”. Związana z Fundacją Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie”, gdzie z okazji 20-lecia śmierci artysty wystąpiła z cyklem koncertów na największych scenach muzycznych w Polsce. Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Aktorskiej „Reflektor”oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Agnieszki Osieckiej „Okularicy”.
Andrzej Lichosyt - aktor scen muzycznych, śpiewak. Uzyskał także tytuł aktora szkoląc warsztat w Gdyńskim PSWA im. D. Baduszkowej. Debiutował na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. Ma na swoim koncie udział w takich spektaklach, jak: "Skrzypek na dachu", "Fame", "Piękna i bestia" Disney’a, "Francesco", "Kolęda nocka", "Chess". Śpiewa także w prestiżowych salach w kraju i za granicą, m.in.: w Szwajcarii, Niemczech, Austrii. Współpracował także z Teatrem Miejskim w Gdyni kreując role w spektaklach "Edith Piaf" i "Zorba". Debiut operowy w Opera Nova w Bydgoszczy w operze Rodelinda G. Haendla pod dyr. Paula Esswooda (partia Garibalda). W swoim repertuarze ma zarówno arie operowe i operetkowe, ale także songi musicalowe czy piosenki aktorskie i kabaretowe.

Źródło: Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim

Uroczysty koncert z okazji 25-lecia zespołu Strauss Ensemble

9 listopada 2024 r. w sali Teatralnej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się uroczysty,...

Konkurs „Ach, świętokrzyskie czaruje” rozstrzygnięty

Poznaliśmy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Ach, świętokrzyskie czaruje”. W...

I Świętokrzyski Jarmark Bożonarodzeniowy w Kielcach

Stoiska ze świątecznymi ozdobami, degustacje potraw regionalnych, występy artystyczne, zabawy i...

Europejski Dzień Kina Artystycznego 2024 w kinie Fenomen

Kino Fenomen działające w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach zaprasza do wspólnego świętowania...

Listopadowa giełda kolekcjonerska w WDK

W najbliższą sobotę – 9 listopada – w godz. 7.00–13.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach...

„Kim tak naprawdę jesteśmy?” – „Matrioszka” w Kieleckim Teatrze Tańca

W sobotę, 19 października na Małej Scenie Kieleckiego Teatru Tańca odbyła się premiera spektaklu...

Zmiana warty w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Michał Kotański odchodzi z Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Stanowisko dyrektora będzie...

Narodowe Święto Niepodległości w WDK – koncert patriotyczny "Niepodległe piosenki"

11 listopada w sali Teatralnej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wystąpi Warszawska Orkiestra...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 65 337 801
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności