Wtorek, 23 czerwca 2026 - Albina, Wandy, Zenona

„Alegrija” w Pałacyku Zielińskiego A A A

Pomysł założenia zespołu kameralnego "Alegrija" pojawił się w maju 2010 roku. Czwórka instrumentalistów Filharmonii Świętokrzyskiej podjęła stałą współpracę motywowaną chęcią wspólnego muzykowania, co czynią z pasją do dziś. Wszyscy są absolwentami prestiżowych wyższych uczelni muzycznych. Różnorodny repertuar prezentują jako trio, kwartet lub kwintet smyczkowy z towarzyszeniem akordeonu.

W maju 2012 r. trio smyczkowe "Alegrija" w składzie Maria Miłkowska, Magdalena Sierpień-Wywrocka oraz Przemysław Wierzba zostało laureatem Grand Prix IX Konkursu na Projekt Nagraniowy Zapomniana Muzyka Polska zorganizowanego przez Wydawnictwo Acte Préalable.

Koncert trio zatytułowany „Klasycznie, wieczorem” odbędzie się 19 maja o godz. 19.00 w pałacyku. Wstęp wolny.
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 395 434
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności