Opracowując tegoroczny program imprezy, organizatorzy priorytetowo potraktowali troskę o wspólne zdrowie i bezpieczeństwo, dlatego też planowane wydarzenia odbywać się będą przede wszystkim plenerowo i online. Są wśród nich spektakle, czytanie sztuki, pokazy cyrkowe, atrakcje muzyczne i filmowe, ciekawa oferta warsztatów – a wszystko to pod hasłem „Bliskość”.
W tym roku, w ramach festiwalowych weekendów, na ulicach Kielc zaprezentowane zostaną dwa cyrkowe pokazy adresowane do widzów w każdym wieku tj. „Parada Sztukmistrzów” i „Zgubowisko, czyli dlaczego warto spełniać marzenia?” przygotowane przez Fundację Sztukmistrze. Na Placu Artystów aktorzy Teatru „Kubuś” przedstawią etiudy pantomimiczne pt. „Plac mimów”, a na letniej scenie KCK wystąpi zespół CUKRY DLA DZIECI z szalonym, muzycznym repertuarem utworów dla najmłodszych.
W przestrzeni online będzie można skorzystać z wideo-poradników o najciekawszych, płatnych i bezpłatnych filmach krótkometrażowych dla dzieci i całych rodzin, a także uczestniczyć w słuchowisku „Staś i Zła Noga” (produkcja: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, partner: Śląski Teatr Lalki i Aktora ATENEUM w Katowicach) oraz „ Kot detektyw” (produkcji Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu). Internetowo odbędzie się także czytanie sztuki „Zmęczona historia, czyli milion przygód na dobranoc” w wykonaniu kieleckich aktorów oraz liczne warsztaty realizowane poprzez aplikację Zoom. Będą to warsztaty rodzinne „Kreatywna Mapa Codzienności”, warsztaty tworzenia bajek „Bajkolotnia” adresowane do dzieci w wieku od 5 lat, a także warsztaty umuzykalniające „Gordonki” przeznaczone dla zupełnych maluszków (0-3 lata) i ich opiekunów.
Mimo internetowej formy zaplanowano także warsztaty ruchowe „Ruchome ślady”. Jedynym wydarzeniem prezentowanym na scenie Teatru „Kubuś” będzie prezentacja wielokrotnie nagradzanego, kieleckiego przedstawienia „Pod adresem marzeń”. Z racji tego, że liczba miejsc na to wydarzenie jest ograniczona, organizatorzy zaplanowali transmisję spektaklu online.
Wszystkie dodatkowe informacje znajdują się w załącznikach poniżej oraz na stronach organizatora: www.hurrart.pl i www.teatrkubus.pl
Poniżej prezentujemy szczegółowy harmonogram VI Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!
22 SIERPNIA – SOBOTA
- Kreatywna Mapa Codzienności
godz. 14.00, bezpłatny udział poprzez Zoom, obowiązuje rezerwacja miejsc – zapisy do 12.08.2020
- Parada Sztukmistrzów
Cyrkowe pokazy dla widzów w każdym wieku.
godz. 16.00, start na ul. Sienkiewicza (odcinek między ulicami Małą i Dużą)
23 SIERPNIA – NIEDZIELA
- Co oglądać z dziećmi w sieci? Darmowe filmy dla dzieci.
godz. 10.00, wydarzenie dostępne bezpłatnie na www.hurrart.pl
- Kot detektyw
- Bajkolotnia
godz. 14.00, bezpłatny udział poprzez Zoom, obowiązuje rezerwacja miejsc
- Zgubowisko, czyli dlaczego warto spełniać marzenia?
Spektakl cyrkowy dla widzów w wieku 7-10 lat
godz. 16.00, Plac Artystów (bezpłatny streaming na www.hurrart.pl)
29 SIERPNIA – SOBOTA
- Gordonki
godz. 11.00, bezpłatny udział poprzez Zoom, obowiązuje rezerwacja miejsc
- Staś i Zła Noga
- Plac mimów
godz. 15.00, Plac Artystów
- CUKRY DLA DZIECI
godz. 17.00, Letnia Scena KCK (bezpłatny streaming na www.hurrart.pl)
30 SIERPNIA – NIEDZIELA
- Co oglądać z dziećmi w sieci? Filmy dla całej rodziny.
godz. 10.00, wydarzenie dostępne bezpłatnie na www.hurrart.pl
- Zmęczona historia, czyli milion przygód na dobranoc
- Ruchome ślady
godz. 14.00, bezpłatny udział poprzez Zoom, obowiązuje rezerwacja miejsc – zapisy do 21.08.2020
- Pod adresem marzeń
Spektakl dla widzów od lat 6
godz. 16.00, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, wstęp za bezpłatnymi wejściówkami, które będą wydawane na godzinę przed spektaklem w Kasie teatru, po uprzedniej, obowiązkowej rezerwacji, liczba miejsc ograniczona (bezpłatny streaming na www.hurrart.pl)