Czwartek, 11 czerwca 2026 - Barnaby, Benedykta, Flory

Zmarł Leszek Bukowski A A A

Czwartek, 26 czerwca 2025 Autor: Beata Kwieczko
Nie żyje Leszek Bukowski. Był naczelnikiem Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach w latach 2006–2015. Miał 65 lat.

Leszek Bukowski pracę w IPN rozpoczął w 2001 roku. Delegatura IPN w Kielcach mieściła się wówczas przy ul. Zamkowej. W 2002 roku uczestniczył w jej przenosinach na kielecki Pakosz. Od 2006 roku był odpowiedzialny za utworzenie i sprawne funkcjonowanie Archiwum Delegatury oraz nielicznej wówczas komórki zajmującej się prowadzeniem badań i edukacji historycznej. W latach 2006–2015 pełnił funkcję naczelnika.

Leszek Bukowski był niezwykle sprawnym organizatorem i aktywnym uczestnikiem debaty publicznej. Dzięki temu, w kolejnych latach rola Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach, jako placówki archiwalnej i instytutu badawczo-edukacyjnego nieustannie wzrastała.

Zabiegał również i pomagał, aby dokonania, zasługi i ofiarność przodków zamieszkujących historyczną Kielecczyznę była przywracana i godnie kultywowana. Z poczuciem odpowiedzialności i sprawiedliwości nie unikał również tematów trudnych współtworzących najnowszą historię Ziemi Świętokrzyskiej.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 28 czerwca o godzinie 10 w Archiopactwie Cysterskim w Jędrzejowie.


Źródło: IPN Delegatura w Kielcach

ZDJĘCIA

Fot. IPN Delegatura w Kielcach
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 148 668
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności