Czwartek, 11 czerwca 2026 - Barnaby, Benedykta, Flory

„Kino Architektura” po raz kolejny w Skarżysku A A A

Czwartek, 11 grudnia 2025 Autor: Beata Kwieczko
We wtorek, 16 grudnia o godzinie 18 w sali kawiarnianej Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się kolejny seans filmowy w ramach cyklu „Kino Architektura”. Tym razem uczestnicy będą mogli obejrzeć projekcje poświęcone architekturze przemysłowej.

„Kino Architektura” to cykl spotkań zainicjowanych przez Świętokrzyską Okręgową Izbę Architektów RP. Pierwsze projekcje odbyły się w kieleckim Kinie Moskwa i prowadzi je do tej pory świętokrzyski konserwator zabytków, Krzysztof Myśliński. Od października 2025 roku program gości w Skarżysku-Kamiennej, gdzie przybliża mieszkańcom dzieje i przestrzeń ich miasta. Seanse prowadzi Katarzyna Lisowska – dziennikarka, badaczka i animatorka przestrzeni miejskiej.

Spotkania rozpoczęła projekcja pt. „Rzeczpospolita modernistyczna” wyprodukowana przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki. Film opowiadał o modernistycznych gmachach władzy, sportu oraz osiedlach społecznych i luksusowej architekturze mieszkaniowej. Teraz przyszła pora na architekturę przemysłową. Temat wybitnie koreluje z historią Skarżyska, dlatego to prawdziwa gratka dla miłośników skarżyskiej historii i architektury. Wstęp jest bezpłatny.


Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej

ZDJĘCIA

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 149 542
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności