Poniedziałek, 18 grudnia 2017 - Bogusława, Gracjana, Laury

Aktualności

O przyrodzie nowocześniej

Poniedziałek, 18 grudnia 2017

Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza nauczycieli przedmiotów przyrodniczych do udziału w kolejnych warsztatach „O przyrodzie nowocześniej”.

Koncert karnawałowy

Poniedziałek, 18 grudnia 2017

Najpiękniejsze tańce i arie z oper i operetek J. Straussa, J. Offenbacha, P. Abrahama, W. A. Mozarta, G. Bizeta, C. Gounoda zaprezentuje podczas koncertu mezzosopranistka Magdalena Idzik

Dzisiaj w Betlejem

Poniedziałek, 18 grudnia 2017

Chór i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej zapraszają na koncert zatytułowany "Dzisiaj w Betlejem".

"Cicha Noc" w Kinie Fenomen

Poniedziałek, 18 grudnia 2017

Kino Fenomen zaprasza na seans „Cichej Nocy” w reżyserii Piotra Domalewskiego. Film zyskał ogromne uznanie widzów oraz krytyków, czego owocem jest nagroda Złotego Lwa dla najlepszego filmu na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Dla Polaków nie ma chyba nic bardziej świętego niż rodzinne święta Bożego Narodzenia. Domalewski wykorzystuje ten fakt, by pokazać nam słodko-gorzki obraz polskiej rodziny. W tej świątecznej soczewce, skupiają się wszystkie nasze przywary, świetnie wychwycone przez reżysera i podane w inteligentny sposób.

12 Tenorów

Poniedziałek, 18 grudnia 2017

W Kieleckim Centrum Kultury 12 stycznia odbędzie się koncert, podczas której wystąpi dwunastu tenorów. "12 Tenorów" to międzynarodowa grupa wokalna, która już od ponad 10 lat odnosi powstała na kanwie grupy LeonVoci i grupy Kalophonia. Jest to pierwszy taki projekt muzyczny, który powstał w Polsce i jeden z nielicznych na światowym rynku muzycznym.

„Najlepszy” w Kinie Fenomen

Poniedziałek, 18 grudnia 2017

Kino Fenomen zaprasza na seans dramatu biograficznego w reżyserii Łukasza Palkowskiego. „Najlepszy” opowiada oparta historię życia Jerzego Górskiego, osoby niekoniecznie rozpoznawalnej w kraju, ale poza jego granicami, inspirującej rzesze ludzi. Opowieść o tym, jak niezłomność charakteru oraz mordercze poświęcenie, pozwala nam wyjść zwycięsko z pozoru beznadziejnej sytuacji. W rolach głównych gwiazdy polskiego kina: Janusz Gajos, Tomasz Kot oraz Jakub Gierszał.

Tradycja choinki

Poniedziałek, 18 grudnia 2017

Tradycja choinki narodziła się w 1521 roku w Alzacji, w mieście Selestat na francusko-niemieckim pograniczu. Początkowo wstawiano drzewka i ubierano je ozdobami z papieru oraz jabłkami. Wielkim zwolennikiem tego zwyczaju był Marcin Luter, który zalecał spędzanie świąt w domowym zaciszu. Choinki szybko stały się popularne w protestanckich Niemczech. Nieco później obyczaj ten przejął kościół katolicki, rozpowszechniając go w krajach Europy Północnej i Środkowej.

Tworzymy ozdoby choinkowe

Piątek, 15 grudnia 2017

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza do swojej siedziby - Muzeum Archeologicznego w Wiślicy na warsztaty z tworzenia ozdób choinkowych.

W poszukiwaniu złotego jabłka

Piątek, 15 grudnia 2017

Instytut Kultury Spotkania i Dialogu zaprasza na spotkanie z Siostrami Bellą i Dorotą Szwarcman.

Kapitał sztuki

Piątek, 15 grudnia 2017

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza 21 grudnia o godz. 18.00 na prezentację i promocję książki Mariana Rumina "Kapitał sztuki" – o artystach regionu świętokrzyskiego, wydanej i opracowanej przez wydawnictwo BWA.

Łanuszka śpiewa Cohena

Czwartek, 14 grudnia 2017

W Czerwonym Fortepianie w Kielcach wystąpi Michał Łanuszka, który nagrał płytę z utworami Leonarda Cohena w nowych polskich przekładach autorstwa Michała Kuźmińskiego. Michał Łanuszka wystąpi z kwartetem smyczkowym.

Sylwester z "Lombardem"

Czwartek, 14 grudnia 2017

Gwiazdą tegorocznego "Sylwestra pod gwiazdami" w Kielcach będzie zespół "Lombard".

Queen Symfonicznie

Czwartek, 14 grudnia 2017

Projekt Queen Symfonicznie ponownie zawita do Kielc. Zespół zagra w styczniu sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej.

Świętokrzyskie krajobrazy

Czwartek, 14 grudnia 2017

Galeria Sztuki Współczesnej Domu Środowisk Twórczych oraz Polskie Stowarzyszenie Edukacji Plastycznej w Kielcach zapraszają na wernisaż wystawy poplenerowej "Świętokrzyskie krajobrazy Busko-Zdrój 2017".

Święta bez potwora, czyli trzy razy "u"

Czwartek, 14 grudnia 2017

22 grudnia na kieleckim rynku, w ramach jarmarku bożonarodzeniowego, odbędą się świąteczne warsztaty. Będą kontynuacją ekologicznego cyklu realizowanego w Instytucie Dizajnu, promującego zdrowy dla środowiska styl życia. Podczas warsztatów koordynatorki z ID Olga Grabiwoda oraz Aneta Borek pokażą, że w święta też da się stosować trzy ekologiczne zasady: "Unikaj kupowania" , "Użyj powtórnie", "Utylizuj".

Koncerty bożonarodzeniowe w Pałacu Biskupów Krakowskich

Środa, 13 grudnia 2017

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na dwa koncerty bożonarodzeniowe - 16 i 20 grudnia.

"Cała sala śpiewa z nami..."

Środa, 13 grudnia 2017

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza na koncert Jerzego Połomskiego, który odbędzie się 7 stycznia o godzinie 17.00.

VII Regionalny Przegląd Gadek „Toto nase ludowe godanie” zakończony!

Środa, 13 grudnia 2017

Znamy laureatów kolejnego spotkania z miłośnikami gwary ludowej, jakie odbyło się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach w ramach VII Regionalnego Przeglądu Gadek „Toto nase ludowe godanie”. Podczas niedzielnego finału konkursu w sali widowiskowej WDK zaprezentowało się siedmiu uczestników.

Znamy laureatów Świętokrzyskiego Przeglądu Teatrów Wiejskich

Środa, 13 grudnia 2017

W niedzielę, 10 grudnia br. w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się kolejny przegląd zespołów folklorystycznych w ramach Świętokrzyskiego Przeglądu Teatrów Wiejskich. Na scenie WDK łącznie zaprezentowano 8 widowisk konkursowych.

“Italian Race” w Kinie Fenomen

Wtorek, 12 grudnia 2017

Dramat włoski pokazujący oblicze wyścigów samochodowych. Film otrzymał 12 nagród David di Donatello, odpowiedników włoskich Oscarów. W jednej z głównych ról występuje Stefano Accorsi- “Saturno contro. Pod dobrą gwiazdą”, “Pokój syna”, “Sędzia”.

„Manifesto” w Kinie Fenomen

Wtorek, 12 grudnia 2017

Nagrodzona Oscarem Cate Blanchett („Carol”, „Blue Jasmine”) wciela się w 13 różnych postaci – od wokalistki punkowego zespołu, przez gospodynię domową, wdowę, robotnicę, naukowca, aż po bezdomnego mężczyznę, aby zderzyć najbardziej radykalne idee XX wieku z otaczającą nas rzeczywistością. Bezkompromisowe, hipnotyczne i wspaniale nakręcone kino w reżyserii Juliana Rosefeldta, jednego z wiodących artystów sztuki współczesnej.

Dziedzictwo geologiczne regionu świętokrzyskiego

Wtorek, 12 grudnia 2017

Od 11 grudnia w Centrum Geoedukacji dostępna jest nowa wystawa fotograficzna prezentująca dziedzictwo przyrodnicze (geologiczne) i kulturowe regionu świętokrzyskiego.Wystawa złożona z 25 wielkoformatowych fotografii prezentuje wybrane obiekty geologiczne, z elementami przyrodniczymi i kulturowymi, które zlokalizowane są na terenie naszego województwa.

Wystawa szopek

Wtorek, 12 grudnia 2017

W galerii Abrakadabra w Muzeum Zabawek i Zabawy prezentowana jest wystawa różnorodnych szopek bożonarodzeniowych ze zbiorów muzeum. Szopki pochodzą m. in. z Irlandii, Hong-Kongu, Afryki, Niemiec, Czech, i Polski. Dodatkowo w galerii można obejrzeć świąteczne ozdoby wykonane przez dzieci w pracowni Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Podróż - kierunek teatr

Wtorek, 12 grudnia 2017

Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach w ramach dziesiątej edycji projektu "Podróż - kierunek teatr" zaprasza na wydarzenia powstałe podczas jego trwania.

Udana inauguracja Międzynarodowych Targów Rękodzieła Artystycznego

Poniedziałek, 11 grudnia 2017

W miniony weekend w dniach 9-10 grudnia w Targach Kielce odbyły się pierwsze Międzynarodowe Targi Rękodzieła Artystycznego. Jednym z organizatorów wydarzenia był Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach. W trakcie dwóch dni, swoje rękodzieła zaprezentowało ponad 80 wystawców z kraju oraz goście ze Słowacji i Ukrainy.

Kolęda u poetów

Poniedziałek, 11 grudnia 2017

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na spektakl " Kolęda u poetów". W programie usłyszymy pieśni, kolędy i pastorałki autorstwa Henryka Jachimowskiego z muzyką Marka Tercza, w tym fragmenty oratorium „Pieśń wigilijna” oraz tradycyjne kolędy i pastorałki, w tym góralskie i cerkiewne.

Zapiski oficera Armii Czerwonej

Poniedziałek, 11 grudnia 2017

Teatr Komedii Nowoczesnej zaprasza na spektakl "Zapiski oficera Armii Czerwonej". Jest to monodram na podstawie prozy Sergiusza Piaseckiego pod tym samym tytułem. Swoją premierę miał w teatrze" Stu" w Krakowie, otrzymał wyróżnienie na Festiwalu Teatru Jednego Aktora w Toruniu. W roli starszego lejtnanta Michała Zubowa zobaczymy Piotra Cyrwusa.

"WOJNA CHŁOPSKA" w Skarżysku

Poniedziałek, 11 grudnia 2017

Na spektakl „Wojna chłopska” w wykonaniu Amatorskiej Grupy Teatralnej zaprasza 21 grudnia o godz. 19.00 Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej. Spektakl oparty jest na motywach dramatu Jonasza Kofty. Opowiada historię gromady chłopskiej „w czasach przesiąkniętych niepokojem, mistycyzmem, staje się (…) pretekstem do stawiania uniwersalnych pytań o równość, sprawiedliwość, moralność…”

Złoty Dyplom dla Fermaty

Poniedziałek, 11 grudnia 2017

Podczas III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki im. Józefa Świdra, który odbył się w Cieszynie, kielecki chór Fermata zdobył Złoty Dyplom.

"Połóż bilet pod choinką"

Poniedziałek, 11 grudnia 2017

W Teatrze im. S. Żeromskiego w ramach przedświątecznej promocji „Połóż bilet pod choinką” od 8 do 12 grudnia można kupić bilet na spektakl „Rasputin” Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina, który kieleccy aktorzy zagrają 23 grudnia o godzinie 19.00.

Książka pod choinkę

Piątek, 8 grudnia 2017

W grudniu w Muzeum Historii Kielc będzie można kupić najnowsze muzealne wydawnictwo - IX już tom "Źródeł do dziejów Kielc" zatytułowany "Najstarsze fotografie Kielc (do 1885 roku)".

"O rożdestwi Christowom wist`wam powedati"

Piątek, 8 grudnia 2017

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza od 10 grudnia na nową wystawę do Dworku Laszczyków w Kielcach "O rożdestwi Christowom wist`wam powedati - Boże Narodzenie w kulturze łemkowskiej". Odnajdziemy na niej kulturę zapomnianej już dzisiaj społeczności górali Beskidu Niskiego oraz po części Beskidu Sądeckiego, zwanych popularnie Łemkami.

Glasstosteron

Piątek, 8 grudnia 2017

W Galerii Sztuki Współczesnej "Winda" można oglądać wystawę szkła artystycznego. Są to rzeźby w szkle wykonane wyłącznie przez mężczyzn. Ekspozycja przedstawi prace 14 polskich twórców związanych ze sztuką szkła. Tytuł wystawy odnosi się do organicznego związku chemicznego - męskiego hormonu.

Bal u księcia

Piątek, 8 grudnia 2017

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert sylwestrowy.

Młodość

Piątek, 8 grudnia 2017

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na wieczór filmowy.

Jarmark świąteczny

Piątek, 8 grudnia 2017

Jarmark bożonarodzeniowy odbędzie się na kieleckim rynku w dniach od 16 do 22 grudnia. Podczas kiermaszu będzie można kupić ozdoby choinkowe i stroiki świąteczne, prezenty, suszone kwiaty, miody, wiejskie wędliny, ryby, sery.

Sylwester w Hollywood

Czwartek, 7 grudnia 2017

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza 31 grudnia o godzinie 20.00 na spektakl "Sylwester w Hollywood". Podczas spektaklu będzie można usłyszeć utwory: "Sex appeal", "Singin’in the rain", "Diamonds are a girl’s best friends", "Gdybym był bogaczem"," Brunetki, blondynki".

"PRL. Wejście od podwórka"

Czwartek, 7 grudnia 2017

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza na na wystawę "PRL. Wejście od podwórka" do Parku Etnograficznego w Tokarni.

Miliony złotych na rozwój szkolnictwa zawodowego

Czwartek, 7 grudnia 2017

Nowoczesne pracownie, specjalistyczne zawody, staże i praktyki u pracodawców. Kolejne miliony złotych z Europejskiej Funduszu Społecznego popłyną do świętokrzyskich szkół i instytucji zajmujących się kształceniem zawodowym. W ramach konkursu z podziałania 8.5.1, ogłoszonego 28 lutego 2017 roku, przyznano środki 13 podmiotom. W siedzibie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kielcach, podpisano umowy z 10 podmiotami z tej listy.

Konkurs Kolęd i Pastorałek "Gloria"

Czwartek, 7 grudnia 2017

Po raz piąty w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach organizowany jest Konkurs Kolęd i Pastorałek „Gloria”, który skierowany jest do dzieci i młodzieży z całej Polski.

12...3

Tradycja choinki

Tradycja choinki narodziła się w 1521 roku w Alzacji, w mieście Selestat na francusko-niemieckim...

„Piosnka o Belinie”

Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich zaprasza miłośników...

Spektakl "1946"

W sobotę w kieleckim Teatrze im. S. Żeromskiego będzie można zobaczyć prapremierę sztuki "1946"....

Udana inauguracja Międzynarodowych Targów Rękodzieła Artystycznego

W miniony weekend w dniach 9-10 grudnia w Targach Kielce odbyły się pierwsze Międzynarodowe Targi...

Tradycja choinki

Tradycja choinki narodziła się w 1521 roku w Alzacji, w mieście Selestat na francusko-niemieckim...

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj do baśniowa postać, znana na całym świecie. W Anglii jest nazywany Father...

Barbórka

Barbórka (dawna pisownia Barburka) to tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia,...

Festiwal H. Morysa i A. Litwina w WDK

W niedzielę, 19 listopada poznaliśmy laureatów Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 27 682 212
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności