Juliusz Marweg, Bogusław Maria Piasecki, Henryk Trojan, czyli trójka bez sternika, która nie dryfuje, lecz płynie pełną parą ku enigmatycznej linii horyzontu. Artyści od lat wystawiają razem, wyjeżdżą na wspólne plenery, a mimo to pozostają indywidualnościami i rozpoznawalnymi osobowościami. Wspólne cechy ich twórczości to niewątpliwie zapał do pracy i pasja tworzenia, poszukiwanie i znajdowanie własnej drogi twórczej. Nie mamy żadnego wspólnego credo, Każdy z nas inaczej postrzega świat i tworzy przez swój indywidualny i niepowtarzalny filtr. Dlatego prace każdego z nas są rozpoznawalne i bez trudu przypisane autorowi. Podczas obecnej wystawy prezentujemy nasze obrazy, nie tylko najnowsze, ukazujemy również naszą drogę pełną zaangażowania i poszukiwań, drogę odkrywającą i odnajdującą prawdę pełną pokory do warsztatu i sztuki, z którą chcemy się podzielić z widzem tu i teraz. - Bogusław Maria Piasecki
HENRYK TROJAN – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. Malarstwo studiował w pracowni profesora Wiesława Garbolińskiego. Zajmuje się głównie malarstwem. Wyróżniony na Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa „'Bielska Jesień '95”. Uczestnik wielu krajowych i zagranicznych plenerów malarskich i akcji plastycznych. Swoją twórczość prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Wiele prac artysty znajduje się w zbiorach prywatnych i państwowych w Polsce i na świecie.
JULIUSZ MARWEG – studiował w PWSSP w Łodzi w pracowni prof. Antoniego Starczewskiego. Tworzy głównie w dziedzinie malarstwa. Autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą.
BOGUSŁAW MARIA PIASECKI – jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi, w której uzyskał dyplom z projektowania biżuterii i malarstwa. Zajmuje się szeroko pojętą sztuką, często prezentowaną w interdyscyplinarnym warsztacie. Brał udział w wielu wystawach sztuki , akcjach plastycznych i plenerach malarskich (Szlakiem Prawosławia czy Międzynarodowe Spotkania Artystyczne w Czarnym Piecu) Był uczestnikiem i współtwórcą Międzynarodowej Kolekcji Sztuki Końca Wieku – Translacje 1994-1999 w Piotrkowie Tryb.W 1987 zdobył III nagrodę na Jesiennych Konfrontacjach Malarskich w Rzeszowie. Jego pracę znajdują się w zbiorach w kraju i za granicą.
Wystawa czynna będzie do 29 marca 2019 roku.
Źródło: FŚ
Fot: "Mazurska medytacja" Bogusław Maria Piasecki