Piątek, 5 grudnia 2025 - Kryspiny, Norberta, Sabiny

Spotkanie autorskie z Borysem Tynką – autorem książek o Ukrainie A A A

Poniedziałek, 19 września 2022 Autor: Inga Pamuła
29 września o godzinie 17.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach, w ramach cyklu "Cały świat w bibliotece", odbędzie się spotkanie autorskie z Borysem Tynką – autorem książek o Ukrainie, certyfikowanym przewodnikiem po Odessie, odeskich katakumbach, Kijowie i czarnobylskiej strefie wykluczenia.
Borys Tynka należy do Stowarzyszenia Przewodników Ukraińskich. 30 października 2020 r. został wyznaczony przez specjalną komisję Departamentu Kultury i Turystyki Odessy na symboliczne stanowisko Ambasadora Odessy w Polsce. Jest to tytuł honorowy, jednak wiąże się z promocją miasta w Polsce, co autor z nieustającą pasją realizuje.

Borys Tynka przebywał w Odessie od 23 lutego br. Przez kolejne trzy miesiące zajmował się na miejscu organizacją pomocy humanitarnej z Polski, apelując o nią w polskich mediach.
Podczas spotkania autorskiego w WBP w Kielcach opowie o tych trudnych miesiącach wojny, a także przedstawi historię miejsca, które jeszcze kilka wieków temu było niewielką tatarską warownią, a obecnie przyciąga swoją historią, mitami, legendami, anegdotami, pieśniami, swoją specyfiką i kolorytem.

Źródło: WBP w Kielcach

ZDJĘCIA

29.09. | Spotkanie autorskie z Borysem Tynką – autorem książek o Ukrainie

31. Międzynarodowy Festiwal Piosenkarzy im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina

W niedzielę, 23 listopada, w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się...

Atrakcje II Świętokrzyskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Kielcach

W najbliższy piątek w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach rozpocznie się II Świętokrzyski Jarmark...

Nowe nabytki archiwalne Delegatury IPN w Kielcach

3 grudnia (w środę) o godzinie 17.00 w Przystanku Historia na ul. Warszawskiej 5 w Kielcach...

Debata pt. "Pamięć jako odpowiedzialność – dziedzictwo ocalałych"

11 grudnia w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu przy ul. Planty 7 w Kielcach odbędzie się...

„Przebojem przez 90 lat” – koncert jubileuszowy w WDK

W najbliższą sobotę, 15 listopada, o godzinie 18, w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury...

II Świętokrzyski Jarmark Bożonarodzeniowy

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego i Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zapraszają w...

Koncert jubileuszowy z okazji 90-lecia Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach (cz. 1)

15 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się koncert jubileuszowy, zorganizowany...

90-lecie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach

Jesienią 2025 r. mija 90. rocznica rozpoczęcia działalności Domu Wychowania Fizycznego i...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 72 305 738
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności