Piątek, 5 grudnia 2025 - Kryspiny, Norberta, Sabiny

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Walczakiem A A A

Wtorek, 23 maja 2023 Autor: Inga Pamuła
26 maja o godz. 17.00 w Poczytalni na dVoRcu z kieleckimi czytelnikami spotka się Grzegorz Walczak, autor książki "Profesor. Jak genialny chemik z Kielc stał się bossem narkobiznesu".
Tytułowy "Profesor" (Ryszard J.) w ciągu dwóch dni w polowych warunkach potrafił wyprodukować amfetaminę o wartości czterech milionów funtów. Brytyjska policja uznała jego narkotyki za jedne z najczystszych, jakie skonfiskowała w swojej historii. Jak to możliwe, że genialny chemik i wykładowca akademicki, mistrz szachowy i miłośnik brydża, wielbiciel sonat fortepianowych Ludwiga van Beethovena oraz malarstwa Jana Vermeera, zszedł na przestępczą ścieżkę i zajął się narkobiznesem?...  Ryszard J., zwany Profesorem, dzięki swojej inteligencji i błyskotliwości sprawnie wykorzystywał luki w systemach prawnych i bardzo długo wodził za nos śledczych czy prokuratorów.

Dziennikarz Grzegorz Walczak od lat śledzi i opisuje w mediach sprawę Profesora. Przeprowadził wiele rozmów, przeczytał tomy akt, poświęcił wiele godzin na poszukiwanie materiałów i opracowanie ich. W swojej książce szeroko i wnikliwie prezentuje sylwetkę jednego z najbardziej inteligentnych polskich przestępców związanych z narkobiznesem, który do wytwarzania narkotyków nigdy się jednak nie przyznał. [Wydawnictwo Sine Qua Non]

Na spotkaniu będzie możliwość kupienia książki.
Wstęp wolny.
 
Grzegorz Walczak (ur. w 1987 r.), absolwent bibliotekoznawstwa z elementami dziennikarstwa na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, zaczynał od pisania o sporcie w lokalnym portalu Cksport.pl. Od 2011 roku jest dziennikarzem "Gazety Wyborczej" w Kielcach. Specjalizuje się w sprawach kryminalnych, prawnych i gospodarczych. Jest sprawozdawcą sądowym i autorem reportaży. Od lat opisuje działalność Ryszarda J., "Profesora", genialnego chemika uznawanego za najsłynniejszego w Polsce specjalistę od produkcji narkotyków. 
_______

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach 

ZDJĘCIA

26.05. | Spotkanie autorskie z Grzegorzem Walczakiem

31. Międzynarodowy Festiwal Piosenkarzy im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina

W niedzielę, 23 listopada, w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się...

Atrakcje II Świętokrzyskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Kielcach

W najbliższy piątek w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach rozpocznie się II Świętokrzyski Jarmark...

Nowe nabytki archiwalne Delegatury IPN w Kielcach

3 grudnia (w środę) o godzinie 17.00 w Przystanku Historia na ul. Warszawskiej 5 w Kielcach...

Debata pt. "Pamięć jako odpowiedzialność – dziedzictwo ocalałych"

11 grudnia w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu przy ul. Planty 7 w Kielcach odbędzie się...

„Przebojem przez 90 lat” – koncert jubileuszowy w WDK

W najbliższą sobotę, 15 listopada, o godzinie 18, w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury...

II Świętokrzyski Jarmark Bożonarodzeniowy

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego i Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zapraszają w...

Koncert jubileuszowy z okazji 90-lecia Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach (cz. 1)

15 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się koncert jubileuszowy, zorganizowany...

90-lecie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach

Jesienią 2025 r. mija 90. rocznica rozpoczęcia działalności Domu Wychowania Fizycznego i...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 72 305 785
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności