Obok nich Rada Artystyczna przyznała nagrody i wyróżnienia w sześciu kategoriach. Najlepszy w kategorii zespołów śpiewaczych okazał się zespół „Echo Łysicy” z Bielin. Tuż za nim na drugim miejscu uplasował się Zespół Śpiewaczy „Dąbrowianki”. Trzecia lokatę ex aequo zajęli: Zespół Śpiewaczy „Górnianecki” z Górna i Zespół Śpiewaczy „Brodowianki” z Brodów.
W kategorii kapel ludowych bezkonkurencyjna okazała się Kapela KGW Rykoszyn z Rykoszyna, która wyprzedziła Kapelę Łysogórską z Krajna. Na najniższym stopniu podium znalazły się ex aequo: Kapela Mirosława Piaseckiego z Jędrzejowa i Kapela Heńka Cacka z Małogoszcza. Dodatkowo Jury przyznało dwa wyróżnienia, które powędrowały do Kapeli Andrzeja Służalca „Jędrzej” z Jędrzejowa i Kapeli „Leśnianie” z Leśnej.
W trzeciej kategorii zespołów pieśni i tańca w opracowaniu artystycznym najlepsi okazali się członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Morawica” z Morawicy. Za ich plecami uplasował się Zespół Pieśni i Tańca DK Małogoszcz z Małogoszcza, a nagroda za trzecie miejsce powędrowała do Zespołu Pieśni i Tańca „Leśnianie” z Leśnej.
Zespół Pieśni i Tańca „Wiśliczanie” z Wiślicy zdobył nagrodę główną w kategorii tradycyjnych zespołów pieśni i tańca. Za nimi Rada Artystyczna uplasowała Zespół Pieśni i Tańca „Wierna Rzeka”, a stawkę uzupełnił Zespół Pieśni i Tańca „Ciekoty”.
W kategorii solistów śpiewaków trzy równorzędne nagrody powędrowały do Marty Zawłockiej z Adamowa, Elżbiety Młynarczyk z Morawicy i Marianny Śmiłowskiej z Marzysza. Podobnie Jury postąpiło w kategorii solistów instrumentalistów, gdzie czterema równorzędnymi nagrodami uhonorowano: Eugeniusza Karbownika z Łosienka – skrzypce, Adama Kocerbę z Działoszyc – harmonia polska, trzyrzędowa, Feliksa Korbana z Dębskiej Woli – akordeon i Henryka Cacka z Małogoszcza – akordeon. W ostatniej kategorii przyznano także wyróżnienie, które trafiło w ręce Edwarda Orłowskiego ze Skarżyska-Kamiennej – skrzypce.
Buskie Spotkania z Folklorem to coroczny przegląd i konkurs kapel, instrumentalistów i śpiewaków, którzy w swojej twórczości sięgają do kultury ludowej. Przegląd ma na celu dokumentowanie muzyki ludowej naszego regionu, promowanie kultury ludowej regionu świętokrzyskiego oraz popularyzację muzykowania, śpiewu i tańców ludowych. W konkursie mogą brać udział kapele ludowe, soliści instrumentaliści, soliści śpiewacy (wymagany jest śpiew a capella), regionalne zespoły taneczne oraz zespoły śpiewacze (wymagany jest śpiew a capella).
Organizatorem wydarzenia jest Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach.