Piątek, 26 lutego 2021 - Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Nowy film Konrada Łęckiego A A A

Poniedziałek, 1 lutego 2021 Autor: Edyta Ruszkowska
Kielczanin Konrad Łęcki, reżyser filmu „Wyklęty”, pracuje nad nowym filmem zatytułowanym. „Łuna”, który opowiada o stosunkach polsko-ukraińskich, a jego tematyką jest rzeź wołyńska. Historia rozpoczyna się na Wołyniu, a kończy w Bieszczadach. Pierwsze zdjęcia rozpoczną się latem, a zakończą w styczniu przyszłego roku.

To film historyczny, którego akcja rozgrywa się w latach 1943-47. Projekt jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Telewizję Polską.

- W tej chwili trwa okres przygotowawczy i jest on już bardzo zaawansowany. Zdjęcia będą realizowane na terenie województw podkarpackiego i świętokrzyskiego. Jeśli chodzi o nasz region, to obrazy będą kręcone w okolicach Chęcin, Tokarni, Bolmina i Bocheńca - wymienia reżyser.

Jednocześnie kończą się zdjęcia do filmu „Zomoza”, którego producentem jest Zbigniew Kowalski ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 4. Pułku Piechoty Legionów z Kielc. To krótkometrażowy obraz nawiązujący do czasów stanu wojennego. Emisja tego filmu jest planowana na grudzień tego roku.

Kielczanin jest również reżyserem serialu telewizyjnego „Korona królów”.

Źródło: Radio Kielce

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 46 461 911
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności