Poniedziałek, 13 lipca 2026 - Danieli, Irwina, Małgorzaty

Mikołajki w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki A A A

Poniedziałek, 27 listopada 2023 Autor: Anna Duda
W sobotę, 2 grudnia w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki w Sudole 135a (koło Ostrowca Świętokrzyskiego) odbędzie się spotkanie mikołajkowe. Zwiedzający, którzy tego dnia wybiorą się do obiektu, będą mogli spotkać pierwowzór Mikołaja.
Dodatkowe przedświąteczne atrakcje dla zwiedzających krzemionkowskie kopalnie przygotowano w godzinach 11-16.  

Jak informują organizatorzy, w chacie na terenie pradziejowej osady o godzinie 11.00 rozpoczną się warsztaty tworzenia świątecznych ozdób z naturalnych materiałów. Dodatkową atrakcją będzie możliwość spotkania tam pra-Mikołaja. Chętni do udziału w zajęciach mają czas na zapisy do 1 grudnia. Można to zrobić telefonicznie (41 260 55 50) lub mailowo (sekretariat@krzemionki.info).

Na tym mikołajkowej soboty w muzeum nie koniec. W sali edukacyjnej, także o godzinie 11.00, rozpocznie się spotkanie z rzymskimi legionistami. Tu będzie można posłuchać o antycznym uzbrojeniu, wziąć udział w grach planszowych, a nawet spróbować swoich sił w pojedynku. O tę część spotkania zadba Stowarzyszenie Pro Antica.

Koszt udziału w mikołajkach w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki to 15 zł za osobę.

Źródło: Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim

ZDJĘCIA

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 705 347
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności