Czwartek, 15 stycznia 2026 - Arnolda, Dory, Pawła

JAZZMANI NA WINYLACH. Wystawa prac Agnieszki Krysiuk A A A

Czwartek, 20 października 2022 Autor: Inga Pamuła
Już niebawem, w sobotę 29 października o godzinie 19.30, w Galerii „Belweder” w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy prac Agnieszki Krysiuk, zatytułowanej „Jazzmani na winylach”. Wydarzenie jest częścią 18. Zaduszek Jazzowych w Pińczowie.
Agnieszka Krysiuk od 2012 roku jako jedyny twórca w kraju ręcznie wykonuje obrazy i rzeźby ze starych płyt winylowych. Tworzy je samodzielnie opracowaną techniką rękodzieła. Jej prace to doskonały przykład kreatywnego podejścia do upcyklingu, nadającego nowe życie przedmiotom, które straciły swoją pierwotną funkcję.
Biało-czarne portrety wykonane z płyt winylowych stanowią pomost między światem muzyki a przestrzenią sztuk wizualnych. Z materiałów, z których niegdyś wydobywały się dźwięki, powstają niesamowite obrazy. 

Budowanie "warsztatu" Agnieszka Krysiuk rozpoczęła od kupna palnika i najpierw płyty rozgrzewała, a nie rozcinała. Mówi, że zdarzało się jej usłyszeć, że prowadzi działalność niszczycielską. Jednak, jak podkreśla, tworzy portrety tylko z krążków, które nie nadają się już do słuchania. Tak zwany "złom" dostaje od osób prowadzących giełdy winylowe i od zaprzyjaźnionych sklepów. [Wykręć obrazy z winyla…, polskieradio.pl]

Na wystawie w Pińczowie zostanie zaprezentowanych kilkanaście prac, między innymi portrety Ewy Bem, Andrzeja Zauchy, Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Krzysztofa Komedy. 
_______

Źródło: Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury

ZDJĘCIA

29.10. | JAZZMANI NA WINYLACH. Wystawa prac Agnieszki Krysiuk

Premiera musicalu „Witajcie w naszej bajce”

W środę, 14 stycznia o godzinie 17 w sali teatralnej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach...

Premiera i wystawa musicalu „Witajcie w naszej bajce”

W najbliższą środę, 14 stycznia o godzinie 17 w sali teatralnej Wojewódzkiego Domu Kultury w...

Koncert „Świąteczna muzyka w świetle kandelabrów”

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza 17 stycznia o godzinie 18 do Dawnego Pałacu Biskupów...

Tydzień Filmu Niemieckiego w kinie Moskwa

Zbliża się kolejna edycja Tygodnia Filmu Niemieckiego. To jedno z najważniejszych wydarzeń...

32. Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza solistów, zespoły i chóry do...

„Świat niekompletny” – wspominamy Wojtka Stachurskiego

W tym roku (15 grudnia) minęło pięć lat od śmierci Wojtka Stachurskiego, kompozytora, autora...

„Na szkle malowane. Cuda z Podhala” - wystawa w Muzeum Dialogu Kultur

W Muzeum Dialogu Kultur zostanie otwarta wystawa „Na szkle malowane. Cuda z Podhala”. Znajduje...

Orszak Trzech Króli i wspólne kolędowanie w Kielcach

We wtorek, 6 stycznia, ulicami Kielc przemaszeruje Orszak Trzech Króli. Pochód wyruszy sprzed...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 73 181 613
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności