Czwartek, 20 czerwca 2019 - Bogny, Rafaeli, Rafała

Aktualności

„Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”

Wtorek, 18 czerwca 2019

Dyrekcja Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach zaprasza zainteresowane osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą (nauczycieli, animatorów kultury, opiekunów zespołów artystycznych, członków stowarzyszeń, NGO, Kół Gospodyń Wiejskich, pracowników muzeów i bibliotek) na spotkanie informacyjne dotyczące kolejnej edycji programu Narodowego Centrum Kultury pn. „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”, którego operatorem w województwie świętokrzyskim jest Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 24 czerwca o godz. 15.00 w Sali Gabinetowej WDK przy ul. Ściegiennego 2.

Święto Kielc tuż tuż!

Wtorek, 18 czerwca 2019

Serdecznie zapraszamy na obchody "Święta Kielc", które odbędą się w dniach 21-23 czerwca. W ciągu tych kilku dni, nasze miasto wypełni się śpiewem, muzyką, atrakcjami oraz świetną zabawą. Swoje podwoje otworzą kieleckie instytucje kultury, a ulica Sienkiewicza zmieni się w centrum rozrywki. Przed nami świetna zabawa!

Poznaliśmy zwycięzców 43. Buskich Spotkań z Folklorem

Wtorek, 18 czerwca 2019

W niedzielę, 16 czerwca w Parku Miejskim im. S. Staszica w Kielcach odbył się koncert laureatów 43. Buskich Spotkań z Folklorem oraz finał wojewódzki 19. konkursu „Nasze kulinarne dziedzictwo – Smaki regionu”.

BWA w Kielcach zaprasza na „Przedwiośnie” – święto kieleckiej plastyki

Wtorek, 18 czerwca 2019

Tradycyjnie, Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wernisaż pokonkursowej wystawy 42. Interdyscyplinarnego Konkursu Plastycznego Województwa Świętokrzyskiego „Przedwiośnie” 2019, połączony z wręczeniem nagród. Wernisaż odbędzie się w piątek 21 czerwca o godz. 17.00.

Lato z Zameczkiem 2019

Wtorek, 18 czerwca 2019

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach zaprasza na wspólne, kreatywne spędzanie czasu w tegoroczne wakacje.

Spotkanie z Marcinem MELLEREM

Wtorek, 18 czerwca 2019

W salonie Empiku w Galerii Echo we wtorek 25 czerwca odbędzie się spotkanie z Marcinem MELLEREM – popularnym dziennikarzem, reporterem, historykiem z wykształcenia. Początek o godz.18.00.

„Święto Kielc 2019” w Kieleckim Centrum Kultury”

Wtorek, 18 czerwca 2019

Zapraszamy na wydarzenia organizowane przez Kieleckie Centrum Kultury w ramach Święta Kielc w dniach od 21 do 23 czerwca.

Wakacje z Energetycznym Centrum Nauki KPT

Wtorek, 18 czerwca 2019

Czym zajmuje się nauka zwana daktyloskopią i w jaki sposób pomaga odkryć niewidoczne ślady? Dlaczego drzewa nazywamy „zielonymi płucami miast” i czemu w naturalnym środowisku żyją dłużej? Jak odczuwamy temperaturę? Zapraszamy na wakacje z Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego. Wakacje w Centrum to inny temat warsztatów na każdy dzień tygodnia. W okresie wakacyjnym będą również obowiązywać zmienione tury zwiedzania.

„Pamiątki Claire Darling” w Kinie Fenomen

Wtorek, 18 czerwca 2019

W ramach cyklu „Kino Fenomenalnych Kobiet”, Kino Fenomen zaprasza na seans filmu „Pamiątki Claire Darling” w reżyserii Julie Bertuccelli. Nowy film byłej asystentki Krzysztofa Kieślowskiego i cenionej reżyserki („Kiedy Otar odszedł", „Drzewo", „Szkoła Babel"). W filmie już po raz dwunasty (!) spotykają się przed kamerą dwie ikony francuskiego kina: Catherine Deneuve i jej córka Chiara Mastroianni.

„Alpine Wall Tour” w Kinie Fenomen

Wtorek, 18 czerwca 2019

Kino Fenomen zaprasza na kolejny seans w ramach cyklu „Spotkania z Filmem Górskim”. Tym razem zobaczymy „Alpine Wall Tour” w reżyserii Wojtka Kozakiewicza. Dokument o dwóch wybitnych alpinistach – Łukaszu Dudku i Jacku Matuszku, którzy jako pierwszy zespół na świecie powtórzyli 1000-metrową drogę w północnych Włoszech – Brento Centro.

„Event dla Kielc”

Wtorek, 18 czerwca 2019

W sobotę 22 czerwca o godz. 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach rozpocznie się "Event dla Kielc" – impreza zorganizowana w ramach Święta Kielc. W trakcie imprezy, wyświetlony zostanie film „Cudowny Chłopak” w reżyserii Stephena Chbosky’ego.

Noc kabaretowa na Rynku

Wtorek, 18 czerwca 2019

Na Zameczkową Noc Kabaretową zaprasza na kielecki Rynek DK „Zameczek”. Wystąpią Katarzyna Pakosińska, Grzegorz Dolniak i kielecki kabaret „Czwarta Fala”. Początek o godz. 21.00 w piątek 21 czerwca.

„Alibi.com” w Kinie Fenomen na leżakach.

Wtorek, 18 czerwca 2019

Wracają wakacje, więc wraca również fenomenalne Kino na Leżakach. Zapraszamy na plenerowy seans filmu „Alibi.com”- francuską komedię w reżyserii Phillipe’a Lacheau.

„Petra”- premierowo w Kinie Fenomen

Wtorek, 18 czerwca 2019

Kino Fenomen zaprasza na seans hiszpańsko- francuskiego dramatu „Petra” w reżyserii Jaimego Rosalesa. Opowieść o kobiecie, która po śmierci matki, wyrusza na poszukiwania ojca, którego nigdy nie znała.

„Tajemnice Joan” w Kinie Fenomen

Wtorek, 18 czerwca 2019

Kino Fenomen zaprasza na seans dramatu romantycznego „Tajemnice Joan” w reżyserii Trevora Nunn’a. Historia życia kobiety, która przez młodzieńczą miłość wikła się w aferę szpiegowską.

Mobilne planetarium w Skarżysku

Wtorek, 18 czerwca 2019

W najbliższy weekend (22-23 czerwca) do Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zawita mobilne planetarium. Seanse odbywać się będą w patio co godzinę począwszy od 10.00.

Kielce na fotografiach J. Buczkowskiego i P. Pierścińskiego

Poniedziałek, 17 czerwca 2019

Ośrodek Kultury „Ziemowit” zaprasza w piątek 21 czerwca o godz. 19.00 na otwarcie wystawy fotografii Janusza BUCZKOWSKIEGO i Pawła PIERŚCIŃSKIEGO „Kielce. Lata 1955-1975”.

Warsztaty piosenek żydowskich

Poniedziałek, 17 czerwca 2019

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych na bezpłatne warsztaty, podczas których Maniucha Bikont, śpiewaczka, znawczyni folkloru polskiego i żydowskiego nauczy ich piosenek żydowskich po hebrajsku i w jidisz. Uczestnicy warsztatów zaśpiewają kilka z tych piosenek podczas obchodów 73. rocznicy pogromu kieleckiego.

Chęciński Zamek Królewski i „Niemczówka” z nowymi atrakcjami

Piątek, 14 czerwca 2019

Prawdziwe rekordy popularności bije chęcińska warownia, do której zjeżdżają rzesze turystów z Polski i zagranicy. Po odrestaurowaniu zamek robi prawdziwe wrażenie, podobnie jak i renesansowa „Niemczówka“. Obydwa chęcińskie obiekty turystyczne cały czas wprowadzają kolejne atrakcje.

DNI OSTROWCA

Czwartek, 13 czerwca 2019

Ania DĄBROWSKA będzie gwiazdą tegorocznych Dni Ostrowca, które odbędą się od piątku do niedzieli (21 - 23 czerwca).

Rozstrzygnięcie konkursu „Recycling na miarę. Moniuszko inspiruje”

Czwartek, 13 czerwca 2019

Wczoraj w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał trzeciej edycji konkursu „Recykling na miarę”, podczas którego wyłoniono jego zwycięzców i wręczono nagrody. Z okazji ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku obchodów 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki, to właśnie on był inspiratorem prac nadesłanych przez uczestników.

Graficzne hand made - wakacyjne warsztaty linorytu w BWA Kielce

Środa, 12 czerwca 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na warsztaty linorytu – graficzne hand made. Zajęcia przeznaczone są dla rodzin lub samodzielnych dzieci w wieku od 12 lat, które chcą artystycznie spędzić czas podczas wakacji i poznać technikę graficzną – linoryt. Odbędą się 19-23 sierpnia 2019 w godz. 10-14.

Premiera Sieci „Suchedniów.Naturalnie”

Wtorek, 11 czerwca 2019

W Suchedniowskim Ośrodku Kultury Kuźnica odbędzie się inauguracja Sieci Usług Turystycznych „Suchedniów.Naturalnie”. Początek o godzinie 19.00 w piątek 21 czerwca.

Starachowicki artysta Marcin Bondarowicz laureatem międzynarodowego konkursu w Chinach

Wtorek, 11 czerwca 2019

Wywodzący się ze Starachowic artysta plastyk Marcin BONDAROWICZ został laureatem międzynarodowego konkursu o tematyce ochrony środowiska „International Cartoon Competition on Environmental Protection 2018".

ECN na Święto Kielc

Poniedziałek, 10 czerwca 2019

Pod hasłem „Bawmy się” odbędzie się tegoroczna edycja Święta Kielc. Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego również będzie brało udział w wydarzeniu. W tym roku Święto Kielc koordynuje Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, które obchodzi 40-lecie istnienia.

Warsztaty linorytu

Poniedziałek, 10 czerwca 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na warsztaty linorytu – graficzne hand made. Zajęcia przeznaczone są dla rodzin lub samodzielnych dzieci w wieku od 12 lat. Jeśli chcesz artystycznie spędzić czas podczas wakacji i poznać technikę graficzną – linoryt.

Punkty wspólne

Poniedziałek, 10 czerwca 2019

,,Punkty wspólne” to pokaz zbioru wybranych prac osób, które wypowiadają się w języku plastycznym i uczęszczają do Szkoły Rysunku Sketch w Kielcach. Szkoła od pięciu lat zajmuje się edukacją artystyczną w zakresie rysunku i malarstwa, kształci przyszłych architektów, projektantów, designerów i artystów, dając im możliwość studiowania wybranego kierunku i pracy w wymarzonym zawodzie. Od trzech lat pomaga również amatorom - hobbystom spełniać ich marzenia o rysowaniu i malowaniu własnych dzieł, czego owocem jest ta wystawa.

Obrazy z epoki heisei

Poniedziałek, 10 czerwca 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wystawę malarstwa Radosława Predygiera "Obrazy z epoki heisei - Warszawa - Paryż - Japonia".

Startuje "Animatus"

Piątek, 7 czerwca 2019

Startuje druga edycja Międzynarodowego Konkursu Twórców Lalek Teatralnych Animatus.

Święto Kielc w Instytucie Dizajnu

Piątek, 7 czerwca 2019

Przed nami kolejna edycja Święta Kielc. Tym razem wydarzenie odbędzie się pod hasłem ''Bawmy się!''. Koordynatorem tegorocznej edycji jest Muzeum Zabawek i Zabawy.

Podwórkowa Arena Absurdu zaprasza

Piątek, 7 czerwca 2019

W klubie Kotłownia w Kielcach Podwórkowa Arena Absurdu wystawi spektakl "Wiśniowy sad" na motywach komedii Antoniego Czechowa.

NOC KUPAŁY w Nowym Korczynie

Czwartek, 6 czerwca 2019

Na świętowanie tegorocznej sobótki zaprasza w sobotę 22 czerwca Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Korczynie.

O Moniuszce

Czwartek, 6 czerwca 2019

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach do końca czerwca można zwiedzać wystawę przygotowaną przez Biuro Roku Stanisława Moniuszki.

Muzyczne tatuaże

Czwartek, 6 czerwca 2019

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza na "Muzyczne tatuatże". Podczas koncertu wystąpią Janusz Nastarowicz (na zdjęciu) i Kamil Szewczyk.

Transgresje

Czwartek, 6 czerwca 2019

Transgresja, czyli przekraczanie granic – to jedno słowo opisujące sztukę Moniki Ślósarczyk. Prace artystki można oglądać od 14 czerwca do 4 września 2019 roku w budynku Filharmonii Świętokrzyskiej.

„Event dla Kielc” z okazji… święta Kielc

Środa, 5 czerwca 2019

22 czerwca w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach z okazji Dnia Kielc odbędzie się impreza pn. „Event dla Kielc”. Widzowie zobaczą m.in. pokazy tańca, pokazy mody, występy artystyczne, pokaz filmowy i wiele innych atrakcji, które zakończy wspólna potańcówka przed WDK.

VII edycja „Senior Show” w WDK

Środa, 5 czerwca 2019

29 czerwca o godzinie 17.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się już siódme spotkanie z zainaugurowanego niedawno cyklu SENIOR SHOW. Jedna z najnowszych propozycji WDK skierowana jest do środowiska 60 + z województwa świętokrzyskiego. Podczas cyklicznych spotkań, seniorzy prezentują swoje zamiłowania do śpiewu, poezji, muzyki, sztuki teatralnej, wokalu, monodramu, piosenki, kabaretu itp.

Adiutant pułku artylerii

Środa, 5 czerwca 2019

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy ''Adiutant pułku artylerii'', który odbędzie się 7 czerwca o godz. 17.30.

V Mały Bój Planszówkowy

Środa, 5 czerwca 2019

Z okazji Święta Kielc Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza na V Mały Bój Planszówkowy, czyli otwarte spotkanie z grami planszowymi. Uczestnikom zostanie udostępnionych ponad 100 tytułów gier o różniej tematyce i stopniu zaawansowania. Będą wśród nich gry znane i popularne, ale pojawi się także sporo nowości.

Szczypta klasyki na dobry początek

Środa, 5 czerwca 2019

Od 5 lipca w Filharmonii Świętokrzyskiej odbędzie się cykl koncertów w ramach "Lata w filharmonii". Rozpocznie go występ duetu fortepianowego. Wystąpią Carla Aventaggiato i Maurizo Matarrese.

12...3

Z Panem Scratchem za pan brat 2019

W dniu 12 czerwca 2019 r., w Kieleckim Parku Technologicznym w Kielcach, odbył się finał trzeciej...

Ogólnopolski Festiwal Tańca 2019

15 czerwca 2019 r. w Wojewódzkim Domu Kultury odbył się Ogólnopolski Festiwal Tańca.W finałowej...

Recykling na miarę. Moniuszko inspiruje

12 czerwca 2019 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach obyło się uroczyste wręczenie nagród w...

Architektura lat 50. na spacerze po Kielcach

Muzeum Historii Kielc zaprasza w niedzielę 16 czerwca na kolejny spacer historyczny, tym razem...

Spotkanie Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych

Na lotnisku w Masłowie odbyły się XIII Spotkania Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych...

Jubileusz 20-lecia Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”

23 maja 2019 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się jubileusz 20-lecia istnienia...

Ogólnopolski Festiwal Tańca 2019 w WDK

W najbliższą sobotę, 15 czerwca o godzinie 11.00 w Wojewódzkim Domu Kultury po raz pierwszy...

Z Panem Scratchem za pan brat 2019

W dniu 12 czerwca 2019 r., w Kieleckim Parku Technologicznym w Kielcach, odbył się finał trzeciej...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 36 250 401
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności