Każdy z artystów reprezentuje swój osobny świat, jednocześnie wpisując je we wspólne, uniwersalne odniesienia. Łączy ich dystans do rzeczywistości i serdeczna przyjaźń. Koji i Małgorzata zrealizowali w Polsce, Wielkiej Brytanii i Japonii szereg wspólnych prac - instalacji, wystaw i publikacji. Mieczysław, Koji i Małgorzata uczestniczyli w dwóch odsłonach wystawy „Rozmowa z „Uki -yoe". Emily Young i jej praca -prezentowany na wystawie kamienny dysk, został przesłany przez artystkę Małgorzacie Sady po odejściu Aarona. Dzieła tej wybitnej rzeźbiarki nigdy wcześniej nie były prezentowane w Polsce.
Z artystami będzie można się spotkać podczas finisażu wystawy, który odbędzie się 26 stycznia.
Koji Kamoji, urodzony w Japonii, a od 64 lat mieszkający w Polsce malarz, rysownik i autor instalacji, tworzy minimalistyczne przestrzenie służące skupieniu i medytacji. Autor obrazów, rysunków i instalacji. W swojej sztuce stara się wyrazić odczucie przestrzeni, bytu w najprostszej z możliwych form.
Mieczysław Wasilewski. Autor plakatów, rysunków i grafiki wydawniczej. Jest mistrzem mądrej obserwacji świata i zwięzłych point, często bazujących na elementach zaczerpniętych ze świata groteski i żartu. Wszystko osnute delikatną nutą poezji daje jedyny i niepowtarzalny klimat prac.
Małgorzata Sady. Pisze i mówi o filmie, sztuce i literaturze, tłumaczy, fotografuje, maluje, tworzy kolaże i przestrzenie dźwiękowe, pracuje przy realizacji filmów dokumentalnych i animowanych. Kuratorka wystaw i festiwali o zasięgu międzynarodowym. Prowadzi nomadyczny tryb życia w poszukiwaniu uniwersalnych wartości i piękna.
Emily Young jest uznawana za największą żyjącą brytyjską rzeźbiarkę. Wykorzystuje tradycyjne umiejętności rzeźbiarskie, czasem, tylko gdy to konieczne łącząc je z nowoczesną techniką. To pozwala jej na tworzenie ponadczasowych dzieł, które łączą współczesność z przeszłością. Pracuje w Anglii i we Włoszech.
(źródło: Galeria Współczesnej Sztuki Sacrum w Domu Praczki Kielce)