Sobota, 27 czerwca 2026 - Cypriana, Emanueli, Władysława

W szkole i na scenie A A A

Środa, 8 czerwca 2016 Autor: Edyta Ruszkowska
Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach rozpoczyna realizację nowego projektu, skierowanego do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego „W szkole i na scenie”.
W każdej szkole, za drzwiami niejednej klasy, powstają ciekawe pomysły artystyczne. Młodzi ludzie eksperymentują ze słowem, tańcem, muzyką. Warto pochwalić się ich talentami. W sezonie 2016/2017, w ramach projektu „W szkole i na scenie”, uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego będą mieli niecodzienną okazję zaprezentowania swoich spektakli na profesjonalnej scenie Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.

Od kilku lat do teatru „Kubuś” zgłaszają się zespoły szkolne, niezależne grupy młodzieżowe czy po prostu osoby z pasją i chęcią spróbowania swoich sił na scenie teatru przed szeroką publicznością.  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i pedagogów, teatr chce raz w miesiącu udostępnić swoją scenę takim projektom i jednocześnie zachęcić wszystkich do działania w dziedzinie, jaką jest sztuka teatru. Dlatego już w sezonie 2016/17 na deskach „Kubusia” będą oni mogli zaprezentować swoje spektakle. Wystarczy tylko napisać do teatru i zgłosić projekt. Teatr ze swojej strony zapewni prezentującym się zespołom profesjonalną przestrzeń, konsultację reżyserską, obsługę techniczną oraz promocję.
 
Zainteresowani taką prezentacją powinni zgłosić spektakl do 20 czerwca 2016 roku. Więcej informacji udziela Hanna Świętnicka, tel. 698-859-303, hanna.swietnicka@teatrkubus.pl.

Źródło: Teatr Lalki i Aktora "Kubuś"
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 463 563
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności