Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Być jak Byrscy A A A

Poniedziałek, 23 maja 2016 Autor: Edyta Ruszkowska
W dniach 23-24 maja zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej dedykowanej Irenie i Tadeuszowi Byrskim, wybitnym twórcom i pedagogom teatralnym, dyrektorom kieleckiej sceny w latach 50. Byrscy uczynili z niej najbardziej liczący się w swoim czasie teatr regionalny w kraju.

"Być jak Byrscy. Pedagogika i edukacja teatralna, teatroterapia" - ogólnopolska konferencja naukowa współorganizowana przez Pracownię Teatru, Filmu i Nowych Mediów przy Zakładzie Badań Kulturowych w Instytucie Filologii Polskiej UJK i Kieleckie Towarzystwo Naukowe przy współpracy Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach oraz Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Obrady z udziałem naukowców z całej Polski odbędą się w siedzibie Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 449 597
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności