Sobota, 27 czerwca 2026 - Cypriana, Emanueli, Władysława

6. Forum Młodej Reżyserii A A A

Wtorek, 15 listopada 2016 Autor: Edyta Ruszkowska
Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” wystąpi 20 listopada 2016 roku ze spektaklem „Dziady po Białoszewskim”, w reżyserii Anny Retoruk, na 6. Forum Młodej Reżyserii, którego organizatorem jest Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. L. Solskiego w Krakowie.
Forum Młodej Reżyserii to przegląd prac studentów reżyserii polskich uczelni teatralnych, a także dyskusje, spotkania twórców, artystów i krytyków. Przegląd ma na celu wsparcie młodych reżyserów teatralnych, debiutujących w ostatnim czasie, poprzez zaprezentowanie ich osiągnięć.  W ramach tegorocznego forum odbędzie się 17 pokazów najciekawszych projektów teatralnych (etiud, scen, warsztatów, spektakli) oraz dyskusje z publicznością.

Spektakl „Dziady po Białoszewskim” jest efektem zrealizowanego przez teatr „Kubuś” projektu „Debiuty w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś”, promującego młodych twórców oraz Scenę dla Młodzieży i Dorosłych. Możliwość realizacji w teatrze „Kubuś” zwycięskiej koncepcji spektaklu była Nagrodą Główną w Konkursie dla Debiutantów, który wygrał zespół: Anna Retoruk (scenariusz i reżyseria), Justyna Banasiak (scenografia) i Paweł Sowa (muzyka).
 
Spektakl „Dziady po Białoszewskim” zdobył już Nagrodę Tajnego Jurora na VII Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy „Maskarada” w Rzeszowie oraz uznanie na kilku innych festiwalach teatralnych.
 
Więcej o spektaklu „Dziady po Białoszewskim”: http://www.teatrkubus.pl/spektakle-dla-mlodziezy-i-doroslych/dziady-po-bialoszewskim
 
Program Forum Młodej Reżyserii: http://krakow.pwst.krakow.pl/forum-mlodej-rezyserii-2016-18-20-listopada-2016-r

Źródło: Teatr Lalki i Aktora "Kubuś"
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 464 172
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności