Poniedziałek, 22 czerwca 2026 - Pauliny, Sabiny, Tomasza

"Dzikie Róże" rozdane A A A

Poniedziałek, 16 czerwca 2014 Autor: Edyta Ruszkowska
Zakończyła się XXII edycja plebiscytu "O Dzika Różę". Tegoroczna "Dzika Róża" dla najpopularniejszej aktorki, wybranej przez publiczność trafiła do Joanny Kasperek. Najpopularniejszym aktorem został Andrzej Plata, który najczęściej odbierał wyróżnienia podczas tegorocznego plebiscytu, w tym nagrodę dziennikarzy dla najlepszego aktora. Za najlepszy spektakl minionego sezonu kielecka publiczność oraz dziennikarze uznali „Twardy gnat, martwy świat” w reżyserii Evy Rysowej.
Podczas głosowania widzowie oddali w sumie 1063 głosy na wszystkie spektakle premierowe w tym sezonie. W tegorocznym plebiscycie o nagrodę walczyły spektakle: „Misja”, „Wdowy”, „Jakiś i Pupcze”, „Twardy gnat, martwy świat”, „Poskromienie złośnicy”. Na „Twardy gnat, martwy świat” w reżyserii Evy Rysowej widzowie oddali 278 głosów, na drugi w kolejności „Jakiś i Pupcze” w reżyserii Piotra Szczerskiego – 198 głosów, zaś na „Poskromienie złośnicy”, który wyreżyserowała Katarzyna Deszcz – 145 głosów. Tradycyjnie przez cały ostatni tydzień publiczność mogła zobaczyć wszystkie premierowe przedstawienia mijającego sezonu, wybrać także najpopularniejszą aktorkę i najpopularniejszego aktora. W plebiscycie publiczności najwięcej głosów otrzymały panie: Joanna Kasperek – 239 głosów, Zuzanna Skolias – 116 głosów oraz Teresa Bielińska – 89 głosów. Wśród panów najpopularniejsi aktorzy to: Andrzej Plata – 251 głosów, Dawid Żłobiński – 205 głosów oraz Wojciech Niemczyk – 98 głosów. Swoje nagrody przyznali również kieleccy dziennikarze. Najlepszym spektaklem mijającego sezonu zdaniem dziennikarzy był „Twardy gnat, martwy świat”, zaś najlepszym aktorem został Andrzej Plata.

Tradycyjnie nagrody przyznali również: wojewoda świętokrzyski, marszałek województwa, prezydent Kielc, studenci UJK, Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru oraz kieleckie media. Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach nagrodził Zuzannę Skolias za rolę w spektaklu „Twardy gnat, martwy świat”, którą wręczył aktorce dyrektor placówki – Jarosław Machnicki.

Podczas finałowej gali w Teatrze im. S. Żeromskiego zobaczyliśmy fragmenty musicalu „Mały książę” z kompozycjami Seweryna Krajewskiego.
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 385 964
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności