Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Teatr Pegaz A A A

Poniedziałek, 1 marca 2010 Autor: Barbara Jankowska-Piróg
Teatr Pegaz istnieje od 1997 r. Początkowo działał przy Domu Kultury "Ziemowit" w Kielcach. Obecnie pracuje przy Kieleckim Centrum Kultury. Początkowo zespół tworzyli licealiści, teraz są to również studenci. Sztuki dla aktorów pisze Andrzej Skorupski, reżyser i scenarzysta, założyciel Teatru Pegaz i opiekun zespołu.
Teatr Pegaz wystawia m.in. spektakle "Powinna nadejść wiosna", "Jeszcze pożyjemy" oraz "Ptaki młodości". Ostatni z nich to historia młodych ludzi rywalizujących o rolę w filmie. Spektakl porusza kwestie moralności i problemy młodych ludzi wchodzących w trudną rzeczywistość. Ujawnia, że prawdziwe życie jest bardziej złożone niż to postrzeganie przez pryzmat idealizmu młodzieżowego. Bohaterowie dramatu przeżywają wewnętrzną walkę, chcą być w życiu szczęśliwi, zrobić karierę i osiągnąć sukces.


Źródło:
Impresariat KCK
www.teatry.art.pl

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 433 452
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności