Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Sandomierskie widoki A A A

Czwartek, 8 września 2016 Autor: Edyta Ruszkowska
Na dziedzińcu Muzeum Okręgowego w Sandomierzu od 18 września można oglądać wystawę zatytułowaną "Sandomierskie widoki”.
Na ekspozycji pokazane zostaną zabytkowe, często nieznane fotografie z końca XIX i pocz. XX w. ze zbiorów Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Przeszłości, działającego w latach 1906-1944. Ilustracje ukazują obiekty zabytkowe (w tym takie, które dzisiaj już nie istnieją), zabudowę wsi i miasteczek  ziemi sandomierskiej i opatowskiej oraz dawny Sandomierz. Fotografie posiadają nie tylko walor dokumentalny, ale także artystyczny. Uwieczniono w nich osoby przypadkowe. Różnorodność obiektów i postaci, uchwyconych  obiektywem aparatu w niewyreżyserowanej formie stanowi cenne źródło informacji o minionej epoce.
 
Wernisaż wystawy odbędzie się 18 września o godzinie 15.00. Wstęp wolny. Organizatorem wystawy jest Fundacja Świętokrzyska „Góry Historii”. Po wernisażu przewidziana jest promocja albumu "Sandomierz w dawnej fotografii z kolekcji Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Przeszłości".
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 442 945
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności