Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Nowy świat A A A

Środa, 8 czerwca 2016 Autor: Edyta Ruszkowska
"Nowy świat" to kolejna wystawa fotografii skarżyskiej grupy fotograficznej Zoom działającej przy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej..

Na wystawę składają się 22 prace przygotowane w formacie 50x70. Tym razem autorzy fotografii wyruszyli w miejską dżunglę, by zobrazować zmiany w zmieniającej się przestrzeni publicznej, jakie dokonały się na przełomie ostatnich lat. Napływ funduszy europejskich oraz coraz większe inwestycje miejskie sprawiły, że Skarżysko-Kamienna zaczęło się zmieniać na naszych oczach. Modernizacja przestrzeni miejskich, jak i całej infrastruktury sprawiła, że jednostka, która dokonywała tych przekształceń często nie nadążała przystosowywać do zaistniałych zmian. Nieodłącznym elementem krajobrazu miejskiego jest człowiek. I właśnie człowiek, na równi z elementami przestrzeni miejskiej, jest bohaterem pokazanych fotografii.

Pomocy merytorycznej autorom zdjęć udzielił artysta fotografik Krzysztof Zając - prezes ZPAF Kielce, autor cyklu "Nowy świat - Kielce". Autorzy prac: Albert Gula, Andrzej Janiszewski, Bogusław Jelonek, Bożena Brzezińska, Cezary Szymkiewicz, Krystian Dróżdż, Monika Szymkiewicz, Mirosław Dzięciołowski.

Wystawa czynna jest do 30 czerwca 2016 roku.

Źródło: MCK

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 434 917
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności