Poniedziałek, 22 czerwca 2026 - Pauliny, Sabiny, Tomasza

Jazz i big beat A A A

Środa, 2 listopada 2016 Autor: Edyta Ruszkowska
Od 4 listopada w Domu Środowisk Twórczych będzie prezentowana wystawa fotografii autorstwa Marka Karewicza.
Marek Karewicz – jeden z najbardziej znanych w Europie fotografów muzycznych, ale też ceniony konferansjer, dj, dziennikarz i bon vivant, przez pół wieku brylujący na festiwalach, imprezach muzycznych i warszawskich salonach. Karierę zaczynał w połowie lat 50., był więc czynnym uczestnikiem narodzin polskiego jazzu, rocka (big beatu) i w ogóle tzw. show biznesu. Sam mówi, że z wielkich świata jazzu nie udało mu się sfotografować jedynie Louisa Armstronga, ale za to pił wódkę z Rolling Stonesami… Karewicz ma na swym koncie doskonały, wsparty autorskimi anegdotkami album fotograficzny "This is jazz" oraz napisany wspólnie z Tomaszem Dominikiem tomik wspomnień "Moja Warszawka lat 60."

Wernisaż wystawy "Jazz i big beat" odbędzie się 4 października o godzinie 19.00 w Galerii Sztuki Współczesnej. Prace można będzie oglądać do 28 listopada 2016 roku.

Źródło: DŚT
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 386 111
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności