Wtorek, 23 czerwca 2026 - Albina, Wandy, Zenona

Bodzentyn utracony – odzyskany A A A

Poniedziałek, 2 maja 2016 Autor: Edyta Ruszkowska
Z okazji 660-lecia Bodzentyna i 20-lecia odzyskania praw miejskich przygotowana została wystawa "Bodzentyn utracony – odzyskany". Możemy ją oglądać na na dziedzińcu Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach.
Historia Bodzentyna sięga średniowiecza. W 1355 roku miasto założył biskup Bodzanty z Jankowa. Przez 660 lat miasteczko przeżywało wzloty i upadki. Te historie można zobaczyć na wystawie "Bodzentyn utracony – odzyskany" . Wystawa  to podróż przez losy miasta - począwszy od lokacji mającej miejsce 660 lat temu, na wieku XX skończywszy. Tytuł wystawy stanowi nawiązanie do odebrania Bodzentynowi przez carat praw miejskich i odzyskania statusu miasta 20 lat temu. Autorzy wystawy chcą pokazać utraconą, a może tylko zapomnianą historię Bodzentyna. Na wystawie prezentowane są stare ryciny, dokumenty, zdjęcia.
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 399 860
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności