Twórca o wyjątkowej wyobraźni, wrażliwości, który zaskakuje odbiorcę własnym, oryginalnym sposobem rzeźbiarskiej wypowiedzi. Debiutował w 1973 roku w konkursie „Mikołaj Kopernik w rzeźbie ludowej” w Toruniu. Wypowiada się w rzeźbie pełnej (pojedynczej, wielofigurowej), reliefie o tematyce sakralnej i świeckiej. Formy rzeźbiarskie od skromnych rozmiarów po monumentalne opracowuje w litym klocu drewna, niekiedy organizuje je jako montowane. Kolorystycznie całość kompozycji łamie barwą monochromatyczną podkreślając tym samym ekspresję wypowiedzi. W scenach z życia wsi ilustruje sytuacje, które jeszcze pamięta z lat młodzieńczych. A są to prace domowe, gospodarskie, na roli, ginące zawody, sposoby spędzania wolnego czasu, zwyczaje i obrzędy. Szczególnie bliskie Twórcy stały się jednak treści religijne. Rzeźbi przedstawienia pasyjne (Frasobliwy, Pieta, Ukrzyżowany), przedstawienia świętych patronów, Szopki Bożonarodzeniowe, Anioły. Uwagę przyciągają głęboko przemyślane, doskonale opracowane pod każdym względem sceny biblijne, jak Połów ryb, Jonasz w wielorybie, Drabina Jakuba, Przekleństwo Noego.
Do STL – u przyjęty w 1987 roku. W 2005 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury, również laureat nagrody im. Władysława Hasiora.
Rzeźby w zbiorach: Muzeum Narodowego w Kielcach, Izby Regionalnej WDK w Kielcach, Muzeum Wsi Kieleckiej, Muzeum Regionalnego w Pińczowie, Muzeum Etnograficznego w Białymstoku, Krakowie, Toruniu, Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach, Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie.
Inne realizacje: płaskorzeźba kamienna „Święta Rodzina” w portalu kościoła św. Michała w Pilczycy, ogród rzeźb w Końskich, Radoszycach.
Autor tekstu: Tadeusz Czarnecki
Źródło: Twórcy ludowi Ziemi Kieleckiej, Ludowe Towarzystwo Naukowo-Kulturalne oddział w Kielcach, Kielce 2008