Filharmonia Świętokrzyska inauguruje "Lato w filharmonii" recitalem fortepianowym w wykonaniu gościa z Rosji – Stepana Simoniana – laureata nagród prestiżowych międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. Międzynarodowego Konkursu im. J. S. Bacha w Lipsku w 2010. W programie – klasyka solistycznego repertuaru fortepianowego takich znakomitości, jak Ludwig van Beethoven, Johannes Brahms i Sergiusz Prokofiew. Początek o godzinie 19.00