Sobota, 27 czerwca 2026 - Cypriana, Emanueli, Władysława

XVI Igrzyska Polonijne Kielce 2013 A A A

Piątek, 2 sierpnia 2013 Autor: Krzysztof Herod
W studiu radia FRI i portalu PIK Krzysztof Irski gościł przedstawicieli ekipy Polonii kanadyjskiej.
Jutro  rozpoczynają się w Kiecach XVI Światowe Igrzyska Polonijne. Ceremonia otwarcia o 20.00 w amfiteatrze na Kadzielni. W części oficjalnej odbędą się zaprzysiężenia zawodników i sędziów, defilada sportowców i rozpalenie ognia olimpijskiego. W igrzyskach weźmie udział ponad tysiąc pięciuset zawodników z ponad  30-u krajów. W części artystycznej wystąpią m.in. KASA , Bronek Opałko i BRATHANKI . Na czas igrzysk na parkingu Między Wojewódzkim Domem Kultury, a stadionem Korony powstała wioska olimpijska, mająca służyć głównie sportowcom, ale popołudniami w dniach 4 - 10  sierpnia odbywać się tam będą również pokazy artystyczne i prezentacje twórców wywodzących się z Kielc i regionu. Zakończenie Igrzysk 10 sierpnia na dużej scenie KCK.

FILMY

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 455 361
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności