P-2 - Linia pojedyncza ciągła - dzieli jezdnię na pasy ruchu, bez prawa jej przekraczania.
P-3 - Linia jednostronnie przekraczalna - oznacza zakaz przejeżdżania (najeżdżania) przez tę linię z pasa ruchu położonego przy linii ciągłej, z wyjątkiem powrotu po wyprzedzaniu na pas ruchu zajmowany przed wyprzedzaniem.
P-4 - Linia podwójna ciągła - rozdziela pasy ruchu o kierunkach przeciwnych i oznacza zakaz najeżdżania (przejeżdżania) przez tę linię. Linia ciągła podwójna jest stosowana najczęściej na osi jezdni dwukierunkowej.
P-8a - Strzałka kierunkowa na wprost - oznacza, że jazda z pasa ruchu, na którym jest umieszczony, jest dozwolona tylko w kierunkach wskazanych strzałką kierunkową. Połączone symbole znaków P-8a, P-8b lub P-8c oznaczają zezwolenie na ruch w kierunkach wskazanych strzałkami kierunkowymi.
P-8b - Strzałka kierunkowa w lewo - oznacza, że jazda z pasa ruchu, na którym jest umieszczony, jest dozwolona tylko w kierunkach wskazanych strzałką kierunkową. Strzałka kierunkowa zezwalająca na skręcanie w lewo, umieszczona na skrajnym lewym pasie, oznacza także zezwolenie na zawracanie, chyba że jest to zabronione znakiem pionowym B-23.
P-9 - Strzałka naprowadzająca - oznacza nakaz wjazdu na sąsiedni pas ruchu wskazany strzałką, ponieważ pas na którym jest umieszczona kończy się. Nie dotyczy to kierujących pojazdami, dla których przeznaczony jest dalszy odcinek pasa ruchu.
P-10 - Miejsce przejścia dla pieszych - Znak z jednej strony nakłada na pieszego obowiązek przekraczania jezdni w miejscu wyznaczonym, z drugiej zaś wskazuje kierującym miejsce, w którym powinni stosować się do przepisu: kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Obok znaku malowanego na jezdni ustawiany jest znak pionowy D-6.
P-11 - Przejazd dla rowerzystów - oznacza przejazd dla rowerzystów. Rowerzysta wjeżdżający na jezdnię lub pobocze z drogi dla rowerów z wyjątkiem wjazdu na przejazd dla rowerzystów jest włączającym się do ruchu. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerowi znajdującemu się na przejeździe. Kierujący pojazdem przejeżdżając przez drogę (ścieżkę) dla rowerów poza jezdnią, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa rowerzystom. Kierującemu pojazdem zabrania się wyprzedzania pojazdu na przejeździe dla rowerzystów i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejazdu, na którym ruch jest kierowany.
Obok znaku malowanego na jezdni ustawiany jest znak pionowy D-6a.
P-12 - Linia bezwzględnego zatrzymania - stop - wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu w związku ze znakami pionowymi B-20 lub B-32.
P-13 - Linia warunkowego zatrzymania złożona z trójkątów - wskazuje wynikające ze znaku pionowego A-7 miejsce zatrzymania pojazdu, celem ustąpienia pierwszeństwa.
P-14 - Linia warunkowego zatrzymania złożona z prostokątów - wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu na skrzyżowaniu, przed przejściem dla pieszych lub przed sygnałem świetlnym.
P-15 - Trójkąt podporządkowania - potwierdza oznakowanie wlotu na skrzyżowanie znakami pionowymi odpowiednio A-7 i B-20.
P-16 - Napis STOP - potwierdza oznakowanie wlotu na skrzyżowanie znakami pionowymi odpowiednio A-7 i B-20.
P-21 - Powierzchnia wyłączona - oznacza powierzchnię drogi, na którą wjazd i zatrzymanie są zabronione.
P-22 - Napis BUS - oznacza pas ruchu przeznaczony dla ruchu pojazdów wykonujących odpłatny przewóz osób na regularnych liniach.
P-23 - Rower - oznacza drogę lub jej część (pas ruchu) przeznaczoną dla ruchu rowerów jednośladowych.