2 czerwca - Metafizyka dwugłowego cielęcia”, scenariusz i reżyseria Andrzej Dziuk.
Patron teatru ma głos, czyli spektakl na podstawie dramatu Witkacego z 1921 roku. Opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, dojrzewaniu i odnajdywaniu się w skomplikowanych relacjach z otoczeniem i normami kulturowymi, obyczajowymi. W scenariuszu wykorzystano fragmenty tekstu "O martwej materii" prof. Andrzeja Górskiego oraz "Praw Murphy'ego".
Spektakl przeznaczony dla osób 16+.
3 czerwca – „Z cyklu: Tatrzańskie. Część III: Spiski Hej! Według Wojciecha Kurczoka”, scenariusz i reżyseria Andrzej Dziuk.
Trzecia część teatralnej trylogii tatrzańskiej Teatru Witkacego w Zakopanem. Tatry w latach 80. XX wieku, widziane oczami Wojciecha Kurczoka, laureata Literackiej Nagrody Nike za powieść „Gnój” w 2004 roku. Opowieść o 10-latku, który na początku lat 80. ubiegłego wieku wraz z rodzicami przyjeżdża na wakacje w góry. Jak wyglądają Tatry w czasach stanu wojennego i mundialu w Hiszpanii? Czy łatwo jest w takich czasach i miejscu dorastać? Spektakl z muzyką graną na żywo. Na scenie obok aktorów wystąpi Włodzimierz Kinior Kiniorski i Sylwia Nadgrodkiewicz.
Spektakl przeznaczony dla osób 16+.
4 czerwca – „Stachura – się powie o tym wolniutko, a ty tylko słuchaj”, reżyseria Andrzej Bienias.
Teatralna wersja szkicu literackiego Edwarda Stachury „Fabula rasa”, książki, o której pisał jej autor – „nie do przeczytania, tylko do odkrycia” i którą tworzył od 1966 roku aż do końca życia. Filozoficzne rozważania o miejscu człowieka we współczesnym pełnym brutalności i konsumpcjonizmu świecie uzupełniają wiersze Edwarda Stachury, m.in. „Życie to nie teatr” czy „Nie brooklyński most”. W spektaklu muzyka grana na żywo.Wszystkie spektakle rozpoczynać się będą o godz. 19.00. Po każdym przedstawieniu odbędzie się spotkanie z aktorami i reżyserami.
Źródło: KCK