Sobota, 6 grudnia 2025 - Dionizji, Leontyny, Mikołaja

„Korzenie i skrzydła” powracają A A A

Mija już blisko 10 lat od ukazania się książki „Korzenie i skrzydła. Historie osób związanych ze Starachowicami”. Był to zbiór ponad trzydziestu rozmów z wyjątkowymi osobami, które mając swe korzenie w Starachowicach z powodzeniem realizują swoje marzenia i pasje w najróżniejszych zakątkach kraju i świata. Stając się ambasadorami swej małej ojczyzny – Starachowic.
Dziś pomysł na rozmowy z wyjątkowymi osobami, które związane są ze Starachowicami powraca. Już nie w formie książki, ale podcastu video, który będzie ukazywał się raz na dwa tygodnie na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Parku Kultury w Starachowicach. Autorem rozmów ze starachowiczanami rozsianymi po całym świecie będzie – tak jak w przypadku książki – Grzegorz Sajór.
Wydając dziesięć lat temu książkę „Korzenie i skrzydła” wiedziałem, że udało mi się porozmawiać zaledwie z niewielką częścią niezwykle ciekawych osób związanych ze Starachowicami. Już wtedy byłem przekonany, że konieczna będzie kontynuacja. A że czasy są inne – dziś zamiast książki – będą rozmowy video – mówi Grzegorz Sajór.
Każda rozmowa będzie niezwykłą historią niezwykłej osoby.
Bohaterami moich rozmów będą zarówno osoby, które były bohaterami książki, jak też osoby zupełnie nowe. I te będą przeważać. Z radością i satysfakcją odnajduję wiele osób z naszego miasta, które robią w życiu coś pasjonującego. Chcę do nich dotrzeć i porozmawiać, zarówno o wspomnieniach, jak też o tym, co robią obecnie i jak realizują swoje marzenia – wyjaśnia Grzegorz Sajór.
Lista rozmówców pozostaje oczywiście otwarta. Jeśli ktoś zna osobę związaną ze Starachowicami, która jest wyjątkowym człowiekiem i robi coś ciekawego – proszony jest o kontakt z Grzegorzem Sajórem na Fb lub mailowo sajorgrzegorz@gmail.com
Wstęp na spotkanie jest wolny i odbywać się będzie w reżimie sanitarnym (50% publiczności, maseczki, dezynfekcja, zachowanie odstępów).
 
(źródło: Park Kultury)

ZDJĘCIA

Atrakcje II Świętokrzyskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Kielcach

W najbliższy piątek w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach rozpocznie się II Świętokrzyski Jarmark...

Debata pt. "Pamięć jako odpowiedzialność – dziedzictwo ocalałych"

11 grudnia w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu przy ul. Planty 7 w Kielcach odbędzie się...

Nowe nabytki archiwalne Delegatury IPN w Kielcach

3 grudnia (w środę) o godzinie 17.00 w Przystanku Historia na ul. Warszawskiej 5 w Kielcach...

Spotkanie z Mateuszem Pakułą "Odważ się szukać. O pasji, wyborach i przyszłości"

3 grudnia (w środę) o godzinie 11.00 w Muzeum Historii Kielc z czytelnikami spotka się Mateusz...

„Przebojem przez 90 lat” – koncert jubileuszowy w WDK

W najbliższą sobotę, 15 listopada, o godzinie 18, w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury...

Koncert jubileuszowy z okazji 90-lecia Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach (cz. 1)

15 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się koncert jubileuszowy, zorganizowany...

90-lecie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach

Jesienią 2025 r. mija 90. rocznica rozpoczęcia działalności Domu Wychowania Fizycznego i...

"Dom dobry" w DKF "Fenomen". Spotkanie z Agatą Turkot

13 listopada o godz. 18.00 w kinie Fenomen w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach będzie można...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 72 328 747
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności