W kolejnych latach w niektórych krajach obchody Dnia Kobiet zorganizowano właśnie 8 marca. Tego też dnia w 1917 r. w Petersburgu na ulice wyszły kobiety pracujące w przemyśle tekstylnym, rozpoczynając w ten sposób rewolucję lutową, która wkrótce doprowadziła do upadku caratu. Po dojściu do władzy bolszewików 8 marca stał się oficjalnym świętem w Związku Sowieckim, choć jako dzień wolny od pracy ustanowiono go dopiero w 1965 roku.
Dzień Kobiet 8 marca zaczął być obchodzony na całym świecie. W 1977 roku ONZ zachęciła wszystkie kraje członkowskie, by ustanowiły 8 marca dniem praw kobiet i pokoju na świecie.
Dzień Kobiet jest oficjalnym świętem w Afganistanie, Angoli, Armenii, Azerbejdżanie, Białorusi, Burkina Faso, Erytrei, Gruzji, Gwinei-Bissau, Kambodży, Kazachstanie, Kubie, Laosie, Mołdawii, Mongolii, Nepalu, Rosji, Tadżykistanie, Turkmenistanie, Ukrainie, Uzbekistanie, Wietnamie i w Zambii. W Chinach i na Madagaskarze 8 marca jest dniem wolnym od pracy tylko dla kobiet. W niektórych krajach, takich jak Rumunia czy Bułgaria Dzień Kobiet obchodzony jest razem z Dniem Matki. Liczne wydarzenia z okazji Dnia Kobiet są organizowane również we Francji i we Włoszech.
Fot. Jerzy Bednarski