Ogólnopolski Dzień Judaizmu jest inicjatywą Episkopatu Polski. Został ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski w 1997 roku. Jego celem jest rozwój dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, a także modlitwa i refleksja nad związkami obu religii. Stanowi okazję do budowania dobrych relacji oraz lepszego poznania tradycji judaizmu. Dzień Judaizmu ma na celu ponowne odkrycie przez katolików więzi z judaizmem. W różnych miastach Polski – każdego roku w innym - skupiały się obchody tego dnia. W 2006 roku centralnym miastem obchodów Dnia Judaizmu były Kielce.












