Przedstawienie jest oparte na tekście Mariusza Babickiego. Spektakl reżyseruje Aleksandra Skorupa. „Królowa Ś.” to kryminalna wersja znanej baśni Hansa Christiana Andersena. Dwójka bohaterów - kot i pies próbują rozwikłać zagadkę zniknięcia Kaja i śpiączki Gerdy. Całość spektaklu realizowana jest w wersji hip-hopowej. W roli głównej zobaczymy Małgorzatę Oracz. W „Królowej Ś.” występują również: Zdzisław Reczyński, Andrzej Matysiak, Jolanta Kęćko, Anna Domalewska, Błażej Twarowski i Małgorzata Sielska.
Dramat inspirowany jest baśnią Królowa Śniegu Hansa Christiana Andersena. Mały chłopiec Kay zaginął. Jego przyjaciółka Gerda jest w śpiączce. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że dziewczynka została znaleziona nieopodal domu, w środku lata, z poważnym odmrożeniem stóp. Niejaki Andersen zleca śledztwo w tej sprawie najlepszym detektywom w mieście - Sznaucerowi Holmesowi i agentowi specjalnemu Kotu Cooperowi. Czy i tym razem, jak w pierwowzorze sztuki, wszystko skończy się dobrze, a bohaterowie będą żyli długo i szczęśliwie?
Źródło: TLiA
Dramat inspirowany jest baśnią Królowa Śniegu Hansa Christiana Andersena. Mały chłopiec Kay zaginął. Jego przyjaciółka Gerda jest w śpiączce. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że dziewczynka została znaleziona nieopodal domu, w środku lata, z poważnym odmrożeniem stóp. Niejaki Andersen zleca śledztwo w tej sprawie najlepszym detektywom w mieście - Sznaucerowi Holmesowi i agentowi specjalnemu Kotu Cooperowi. Czy i tym razem, jak w pierwowzorze sztuki, wszystko skończy się dobrze, a bohaterowie będą żyli długo i szczęśliwie?
Źródło: TLiA












