Poniedziałek, 22 czerwca 2026 - Pauliny, Sabiny, Tomasza

Koncert fortepianowy online A A A

Andrzej Wierciński - to zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Saint-Priest (2019) i Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015) oraz laureat III nagrody Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Hong Kongu (2019). Artysta rozwijał swoje umiejętności pod opieką profesor Anny Jastrzębskiej-Quinn w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Zenona Brzewskiego w Warszawie (2010-2014) oraz profesora Wojciecha Świtały na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2014-2019). Ukończył podyplomowy kurs pianistyczny na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu pod okiem profesora Pavla Gililova. Wybitne osiągnięcia konkursowe Andrzeja Wiercińskiego zaowocowały zaproszeniami na koncerty w większości krajów europejskich, Kanady, Japonii i Indonezji. Andrzej Wierciński jest laureatem Stypendium Artystycznego im. Franciszka Wybrańczyka Fundacji Sinfonia Varsovia, Stypendium Artystycznego Krystiana Zimermana oraz Stypendium Artystycznego Yamaha.

Flharmonia Świętokrzyska zaprasza 22 stycznia o godzinie 19.00 na swój kanał na YouTube.

 

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 391 687
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności