W 39. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, w oknach milionów domów, ale także urzędów, szkół i innych instytucji, 13 grudnia o godz. 19:30, zapłoną świece – symbol upamiętniający ofiary stanu wojennego.
W akcji może wziąć udział każdy, zapalając świeczkę w oknie lub wirtualnie na stronie swiatlowolnosci.ipn.gov.pl.
W akcji może wziąć udział każdy, zapalając świeczkę w oknie lub wirtualnie na stronie swiatlowolnosci.ipn.gov.pl.
Kampania społeczna IPN nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków żyjących w stanie wojennym w wigilię Bożego Narodzenia 1981 roku wykonały rzesze mieszkańców ówczesnego wolnego świata. Na znak jedności z rodakami świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie zapalił także papież Jan Paweł II.
Źródło: Instytut Pamięci Narodowej












