Poniedziałek, 22 czerwca 2026 - Pauliny, Sabiny, Tomasza

Tydzień Filmu Niemieckiego A A A

Filmy po pokazach online będa prezentowane także w kinach. W programie znajdą się  filmy obejmujące różne gatunki i reprezentujące tematy, które interesują niemieckich filmowców, a dotyczą m.in. ważnych problemów społecznych, radzenia sobie z trudną dalszą i bliższą niemiecką historią, ale też obejmujące osobiste doświadczenie twórców, którzy bardzo często wywodzą się z różnych kultur i odmiennych systemów społecznych.

Tydzień Filmu Niemieckiego jest corocznym przeglądem najnowszego kina niemieckiego realizowanym już od ponad 20 lat. Pierwotnie były to lokalne wydarzenia odbywające się w Krakowie, Warszawie czy miastach Polski południowo-zachodniej. Organizatorzy tych pokazów: Goethe-Institut w Warszawie i Krakowie, Dom Norymberski i Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu postanowili połączyć siły i zaprezentować wspólny program Tygodnia Filmu Niemieckiego w kilkunastu kinach w całej Polsce. Miasta, do których w 2019 roku zawita Tydzień Filmu Niemieckiego to: Wrocław, Kraków, Gdańsk, Katowice, Opole, Kielce, Poznań, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Łódź, Rzeszów, Warszawa.
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 391 729
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności