"Przedwiośnie" dotyczy twórczości o charakterze profesjonalnym. Konkurs jest skierowany do plastyków związanych z województwem świętokrzyskim w obecnych jego granicach poprzez pochodzenie, wykształcenie (średnie i wyższe, z wyjątkiem studiów doktoranckich) lub przynależność do związków twórczych. "Przedwiośniu" towarzyszy konkurs na plakat do wystawy pokonkursowej.
Komisja w składzie: prof. UMCS w Lublinie Irena Nawrot-Trzcińska (przewodnicząca), prof. ASP we Wrocławiu Jacek Szewczyk i dr hab. ASP w Gdańsku Jakub Pieleszek oceniła 257 zgłoszonych prac 87 artystów i do wystawy pokonkursowej zakwalifikowała 154 prace 67 autorów. Wśród dzieł wybranych przez jury konkursu są obrazy, rzeźby, rysunki, grafiki, fotografie, ceramika, instalacje, tkanina artystyczna, prace zrealizowane w technikach własnych i w technikach mieszanych.
Źródło: BWA
Komisja w składzie: prof. UMCS w Lublinie Irena Nawrot-Trzcińska (przewodnicząca), prof. ASP we Wrocławiu Jacek Szewczyk i dr hab. ASP w Gdańsku Jakub Pieleszek oceniła 257 zgłoszonych prac 87 artystów i do wystawy pokonkursowej zakwalifikowała 154 prace 67 autorów. Wśród dzieł wybranych przez jury konkursu są obrazy, rzeźby, rysunki, grafiki, fotografie, ceramika, instalacje, tkanina artystyczna, prace zrealizowane w technikach własnych i w technikach mieszanych.
Źródło: BWA












