Poniedziałek, 22 czerwca 2026 - Pauliny, Sabiny, Tomasza

Koncert "Polska dziękuje" w 100. rocznicę Cudu nad Wisłą A A A

Wydarzenia upamiętniające 100. rocznicę „Cudu nad Wisłą” rozpoczną się o godzinie 16.00 poświęceniem i przekazaniem sztandaru 10. Świętokrzyskiej Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej na Placu Wolności. Potem nastąpi przemarsz do Kościoła Garnizonowego, gdzie odprawiona zostanie msza polowa, po której na placu przykościelnym rozpocznie się koncert „Polska dziękuje”. Swoje utwory zaprezentuje, doskonale znany i cieszący się ogromną popularnością w naszym regionie, Piotr Rubik, któremu towarzyszyć będą: soliści, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka i Chór Garnizonowy z Kielc pod dyrekcją Edyty Bobryk, muzycy orkiestry Filharmonii Świętokrzyskiej i tancerze Studia Tańca i Stylu "Rewanż" Tomasza Rowińskiego. 

Bezpłatne zaproszenia na ten wyjątkowy koncert można odebrać w Wojewódzkim Domu Kultury (sekretariat), w redakcji Polskiego Radia Kielce (recepcja) oraz na plebanii Kościoła Garnizonowego. Z uwagi na sytuację związaną z pandemią koronawirusa liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorami uroczystości są: marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Polskie Radio Kielce, Wojewódzki  Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach oraz 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej.
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 385 150
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności