Wydarzenia upamiętniające 100. rocznicę „Cudu nad Wisłą” rozpoczną się o godzinie 16.00 poświęceniem i przekazaniem sztandaru 10. Świętokrzyskiej Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej na Placu Wolności. Potem nastąpi przemarsz do Kościoła Garnizonowego, gdzie odprawiona zostanie msza polowa, po której na placu przykościelnym rozpocznie się koncert „Polska dziękuje”. Swoje utwory zaprezentuje, doskonale znany i cieszący się ogromną popularnością w naszym regionie, Piotr Rubik, któremu towarzyszyć będą: soliści, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka i Chór Garnizonowy z Kielc pod dyrekcją Edyty Bobryk, muzycy orkiestry Filharmonii Świętokrzyskiej i tancerze Studia Tańca i Stylu "Rewanż" Tomasza Rowińskiego.
Bezpłatne zaproszenia na ten wyjątkowy koncert można odebrać w Wojewódzkim Domu Kultury (sekretariat), w redakcji Polskiego Radia Kielce (recepcja) oraz na plebanii Kościoła Garnizonowego. Z uwagi na sytuację związaną z pandemią koronawirusa liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorami uroczystości są: marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Polskie Radio Kielce, Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach oraz 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej.
Bezpłatne zaproszenia na ten wyjątkowy koncert można odebrać w Wojewódzkim Domu Kultury (sekretariat), w redakcji Polskiego Radia Kielce (recepcja) oraz na plebanii Kościoła Garnizonowego. Z uwagi na sytuację związaną z pandemią koronawirusa liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorami uroczystości są: marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Polskie Radio Kielce, Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach oraz 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej.












