Poniedziałek, 22 czerwca 2026 - Pauliny, Sabiny, Tomasza

Eliminacje do 44. Buskich Spotkań z Folklorem w Nowym Korczynie A A A

Drugi z czterech przeglądów do finałowej batalii odbył się w niedzielę 19 lipca w Muszli Koncertowej w Nowym Korczynie. W przesłuchaniach udział wzięło łącznie 6 wykonawców i zespołów ludowych, spośród których Rada Artystyczna w składzie: dr Alicja Trukszyn – kulturoznawca z Wojewózkiego Domu Kultury oraz Michał Stachurski i Radosław Pach – muzycy z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, wyłoniła trzy najlepsze. W gronie nominowanych znaleźli się:

 
  • Zespół Śpiewaczy „Drochowianie”
  • Zespół Śpiewaczy „Pacanowianie”
  • Zespół Śpiewaczy „Wolanecki”.
 
Finał tegorocznej edycji zaplanowano 23 maja w Parku Zdrojowym w Busku Zdroju. Miesiąc później w Kielcach odbędzie się koncert laureatów  i uroczyste wręczenie nagród.
 
Buskie Spotkania z Folklorem to coroczny przegląd i konkurs kapel, instrumentalistów i śpiewaków, którzy w swojej twórczości sięgają do kultury ludowej. Przegląd ma na celu dokumentowanie muzyki ludowej naszego regionu, promowanie kultury ludowej regionu świętokrzyskiego oraz popularyzację muzykowania, śpiewu i tańców ludowych. Tegoroczna edycja, z powodu trwającej pandemii, odbywa się w zmienionym terminie. 
 
Organizatorem wydarzenia jest Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach.
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 384 646
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności