Poniedziałek, 22 czerwca 2026 - Pauliny, Sabiny, Tomasza

„Zgoda Sandomierska. Zgoda Panów - Zgoda Braci” A A A

Rok 2020 uchwałą Rady Miasta został ogłoszony Rokiem Zgody Sandomierskiej na pamiątkę podpisanego 450 lat temu porozumienia między trzema wyznaniami:  luteranami, kalwinami i braćmi czeskimi (14 kwietnia 1570 r.). Sandomierz dzięki temu wydarzeniu zyskał w XVI wieku niezwykły rozgłos i stał się miastem kojarzonym z miejscem istotnych decyzji, mających wpływ na kształt ówczesnej państwowości Rzeczpospolitej. Decyzje, które zostały wówczas podjęte, przez wiele wieków miały wpływ na działania innowierców na terenie naszego kraju oraz kontynentu.
Organizatorami wystawy są: UM w Sandomierzu, SCK, Muzeum Diecezjalne oraz Muzeum Okręgowe w Sandomierzu.
Wstęp na wystawę wolny.

(źródło: SCK)

ZDJĘCIA

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 386 562
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności