Poniedziałek, 22 czerwca 2026 - Pauliny, Sabiny, Tomasza

Kino rowerowe A A A

Grupa filmowców towarzyszy z kamerą mieszkańcom na pozór zwyczajnego domu w nowozelandzkim Wellington. W rzeczywistości są oni wampirami, których życie zaczyna się po zmroku. Okazuje się, że na co dzień zaprzątają ich zupełnie zwyczajne sprawy – mają problemy z podziałem domowych obowiązków, są spragnieni dobrej zabawy i towarzystwa innego niż swoje. Po zapadnięciu zmroku ruszają więc na podbój Wellington. Zwariowana, bardzo oryginalna komedia o współczesnych wampirach. Obraz charakteryzuje się niepowtarzalnym klimatem i absurdalnym humorem. Twórcy udają dokumentalistów, którzy towarzyszą krwiopijcom w ich codziennym (a właściwie conocnym) życiu. Produkcja otrzymała nominację do berlińskiego Kryształowego Niedźwiedzia, a także Nagrodę Publiczności na festiwalu filmowym w Toronto oraz Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Wstęp wolny.

Źródło: KCK

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 384 579
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności