Poniedziałek, 22 czerwca 2026 - Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wystawa fotografii dawnego fotoklubu „Kontrast” A A A

Fotoklub „Kontrast” od lat 70. działał przy Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach zrzeszając kilkudziesięciu młodych ludzi, głównie studentów, którzy pasjonowali się tą formą sztuki. Teraz, po wielu latach, ich prace ponownie zawisną w holu WDK i przypomną odwiedzającym wiele miejsc i historii osadzonych w tamtych czasach. Organizowana przez WDK wystawa jest swego rodzaju uhonorowaniem, a zarazem przypomnieniem twórczości kieleckich fotografików i instruktorów fotografii młodszemu pokoleniu.

Nieistniejący od wielu lat „Kontrast” był w latach 70. i 80. niezwykle popularny wśród młodzieży, która w jego strukturach zdobywała cenne doświadczenie i wiedzę. W szczytowym momencie, jak mówią założyciele i pomysłodawcy, liczył sobie około 60-ciu członków. Do grona jego twórców należy zaliczyć m.in. pochodzącego z Buska-Zdroju Piotra Kaletę, pełniącego w latach 1970-1987 funkcję prezesa Andrzeja Borysa, czy organizatora pracy instruktorów fotografii w województwie kieleckim Andrzeja Ziemkiewicza.

ZDJĘCIA

Małgorzata Chmiel
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 392 927
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności