Tydzień Bibliotek odbywał się w dniach od 8 do 15 maja. Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zrealizowała wtedy projekt "Poszukiwacze nowych smaków w literaturze", który zdobył uznanie jury. Codziennie podczas trwania Tygodnia Bibliotek osoby z Włoch, Francji, Hiszpanii, Anglii, Armenii i Turcji, opowiadali o swoich ulubionych książkach i literacko-kulinarnych skojarzeniach.












