Wtorek, 23 czerwca 2026 - Albina, Wandy, Zenona

"Odrodzenie samorządu w Kielcach w 1990 roku" A A A

W czerwcu 2020 roku mija 30. rocznica przywrócenia samorządu terytorialnego w Polsce. Jest to zatem dobra okazja, aby przypomnieć, jak wyglądało odrodzenie demokracji lokalnej w Kielcach. W czasie spotkania przypomnimy kampanię wyborczą prowadzoną w maju 1990 roku, atmosferę pierwszych posiedzeń kieleckiej rady miejskiej. Dowiemy się, jakie były pierwsze decyzje radnych i czego dotyczyły pierwsze spory.  Prelekcji towarzyszyć będzie pokaz fotografii, niektóre z nich prezentowane będą po raz pierwszy. - dr Paweł Wolańczyk

Prelekcja rozpocznie się na stronie facebookowej muzeum 24 czerwca o godzinie 17.00.

Źródło: MHKi

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 406 235
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności