Każdego roku w czerwcu kielczanie mogli obejrzeć wszystkie spektakle wystawiane na scenie Teatru im. S. Żeromskiego w mijającym sezonie. W tym miesiącu rozpoczynał się Plebiscytu Publiczności „O Dziką Różę", podczas którego publiczność wybierała najpopularniejszą aktorkę i najpopularniejszego aktora oraz najciekawszy spektakl minionego sezonu. Swoją nagrodę przyznawali również kieleccy dziennikarze.
W tym roku z powodu pandemii i przeprowadzki teatru do nowej siedziby plebiscyt odbędzie sie w grudniu. Tydzień przed oficjalną uroczystością widzowie będą mogli obejrzeć wszystkie spektakle, które swoja premierę miały w minionym sezonie, a następnie zagłosować na najlepsze przedstawienie.
Idea nagradzania aktorów Teatru im. S. Żeromskiego narodziła się na początku lat 70. W wyniku przemian losowych na czas jakiś realizację idei "Dzikiej Róży" odłożono. Powrócił do niej dyrektor Piotr Szczerski w 1992 roku, zmieniając jej formułę. Zaprosił do udziału w organizacji plebiscytu wszystkie lokalne media oraz instytucje, które są zainteresowane tym plebiscytem.
W tym roku z powodu pandemii i przeprowadzki teatru do nowej siedziby plebiscyt odbędzie sie w grudniu. Tydzień przed oficjalną uroczystością widzowie będą mogli obejrzeć wszystkie spektakle, które swoja premierę miały w minionym sezonie, a następnie zagłosować na najlepsze przedstawienie.
Idea nagradzania aktorów Teatru im. S. Żeromskiego narodziła się na początku lat 70. W wyniku przemian losowych na czas jakiś realizację idei "Dzikiej Róży" odłożono. Powrócił do niej dyrektor Piotr Szczerski w 1992 roku, zmieniając jej formułę. Zaprosił do udziału w organizacji plebiscytu wszystkie lokalne media oraz instytucje, które są zainteresowane tym plebiscytem.












