Mili Morena & Fortet to połączenie tradycyjnej muzyki kubańskiej z oryginalnym, słowiańskim podejściem do niej muzyków. Gwiazdą koncertu będzie Mili Morena - Kubanka rodem z Hawany, wokalistka i tancerka. Ukończyła szkołę baletową i muzyczną. W ekskluzywnej formacji „Conjunto Folclorico” Mili poznała tajniki afrokubańskich tańców i osiągnęła w nich najwyższy poziom.
Akompaniuje jej zespół Fortet, w którym grają: Szymon Kamykowski na saksofonach i EWI, Dominik Biełczycki na skrzypcach, Marek ”Smok” Rajss i Łukasz Kurzydło na instrumentach perkusyjnych, Bartek Staromiejski na perkusji i timbalesch, Grzegorz Bąk na gitarze basowej i Tadeusz Leśniak na fortepianie.
Wystąpi też Edie Sanchez z Kolumbii - basista, perkusista, gitarzysta, który zaczynał swoją karierę grając kolumbijską muzykę andyjską w rytmach bambuco, pasillo, guabina.
Źródło: DŚT
Akompaniuje jej zespół Fortet, w którym grają: Szymon Kamykowski na saksofonach i EWI, Dominik Biełczycki na skrzypcach, Marek ”Smok” Rajss i Łukasz Kurzydło na instrumentach perkusyjnych, Bartek Staromiejski na perkusji i timbalesch, Grzegorz Bąk na gitarze basowej i Tadeusz Leśniak na fortepianie.
Wystąpi też Edie Sanchez z Kolumbii - basista, perkusista, gitarzysta, który zaczynał swoją karierę grając kolumbijską muzykę andyjską w rytmach bambuco, pasillo, guabina.
Źródło: DŚT












