Wtorek, 23 czerwca 2026 - Albina, Wandy, Zenona

"Kino pod chmurką" zaprasza A A A

Podczas wtorkowego seansu można będzie zobaczyć film zatytułowany „Pani minister tańczy” w reżyserii Juliusza Gardana (w trakcie realizacji miał 36 lat).  Główna bohaterka - poważna i rozsądna Zuzanna ma siostrę bliźniaczkę – spontaniczną i lekkomyślną artystkę kabaretową Lolę. Ich uderzające podobieństwo od zawsze jest utrapieniem dla Zuzanny, jednak tym razem sprawa jeszcze bardziej się komplikuje, bowiem w grę wchodzi ukochany mężczyzna. Zuzanna właśnie obejmuje tekę ministra ochrony moralności publicznej, gdy w stolicy zjawia się Lola, która nie dość, że uciekła od męża, to jeszcze występuje w kabaretach i nocnych lokalach. Jej styl życia stoi w całkowitej sprzeczności ze światopoglądem statecznej i spokojnej Zuzanny, która – aby uniknąć skandalu – za wszelką cenę stara się ukryć przed światem niesforną siostrę. Przypadkiem jednak Lolę poznaje jeden z urzędników, który z wzajemnością kocha się w Zuzannie. Nie orientuje się, że to dwie różne osoby, więc wkrótce zaczyna posądzać ukochaną o podwójne życie.

Główna para to Tola Mankiewiczówna (w podwójnej roli Zuzanny i Loli) oraz Aleksander Żabczyński (Sebastian). Oboje byli wówczas sławnymi gwiazdami operetki i komedii muzycznej, wielką popularność zdobyli też jako para ekranowa dwa lata wcześniej w filmie "Manewry miłosne".


DŚT zaprasza 16 czerwca o godzinie 20.30. Wstęp wolny.

Źródło: DŚT
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 399 410
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności