Poniedziałek, 22 czerwca 2026 - Pauliny, Sabiny, Tomasza

Nowy dyrektor MWK A A A

Zarząd województwa świętokrzyskiego powierzył obowiązki dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej Tadeuszowi Sikorze do końca 2020 roku. W tym czasie ma zostać rozpisany konkurs na to stanowisko.

Tadeusz Sikora ukończył Katolicki Uniwersytet Lubelski w Lublinie z tytułem magistra historii oraz studia podyplomowe z zakresu Organizacja i Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wieloletni nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie. Pracował jako muzealnik w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej (2007-2019), ostatnio jako adiunkt muzealny. W latach 2013-2015 pełnił funkcję p.o. dyrektora Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. Od 3 czerwca 2019 r. pracuje w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego na stanowisku kierownika Oddziału Dziedzictwa Narodowego w Departamencie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Źródło: Urząd Marszałkowski


 

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 391 130
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności