Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprosiło artystki i artystów, aby pokazali swoje miejsca pracy. Na apel odpowiedziało ponad 30 twórców z całej Polaki; jest też kilka pracowni zagranicznych. Fotografie swoich miejsc pracy pokazali przede wszystkim absolwenci malarstwa i grafiki akademii sztuk pięknych, ale nie zabrakło fotografików, autorek prac z papieru czerpanego czy batików, a nawet streetartowców.
„Niektórym do tworzenia wystarczy blat stołu lub biurka, inni potrzebują nawet kilku pomieszczeń. Wielu artystów poprzez sfotografowanie swojego miejsca pracy zdradza nam, nad czym aktualnie pracują, jakie są ich najnowsze projekty, jeszcze nieopublikowane i niewystawione. Ze względu na zainteresowanie projektem nie zrezygnowaliśmy z niego wraz z dniem otwarcia Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach dla publiczności. Wciąż publikujemy zdjęcia ciekawych pracowni i miejsc pracy" – podkreśla kuratorka wystawy Magdalena Leśniak.
Źródło: BWA
na zdjęciu pracownia Beaty Ewy Białeckiej
„Niektórym do tworzenia wystarczy blat stołu lub biurka, inni potrzebują nawet kilku pomieszczeń. Wielu artystów poprzez sfotografowanie swojego miejsca pracy zdradza nam, nad czym aktualnie pracują, jakie są ich najnowsze projekty, jeszcze nieopublikowane i niewystawione. Ze względu na zainteresowanie projektem nie zrezygnowaliśmy z niego wraz z dniem otwarcia Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach dla publiczności. Wciąż publikujemy zdjęcia ciekawych pracowni i miejsc pracy" – podkreśla kuratorka wystawy Magdalena Leśniak.
Źródło: BWA
na zdjęciu pracownia Beaty Ewy Białeckiej












