Komisja w składzie: prof. UMCS w Lublinie Irena Nawrot-Trzcińska (przewodnicząca), prof. ASP we Wrocławiu Jacek Szewczyk i dr hab. ASP w Gdańsku Jakub Pieleszek oceniła 257 zgłoszonych prac 87 artystów i do wystawy pokonkursowej zakwalifikowała 154 prace 67 autorów. Wśród dzieł wybranych przez jury konkursu są obrazy, rzeźby, rysunki, grafiki, fotografie, ceramika, instalacje, tkanina artystyczna, prace zrealizowane w technikach własnych i w technikach mieszanych.
„Poziom wystawy jak zwykle jest wysoki, bo o to dba jury. Cieszy nas obecność debiutantów, którzy zostali zauważeni przez jurorów, a nawet dostali nagrody. Z dużym zainteresowaniem przyjęliśmy prace, które dotyczą obecnej sytuacji związanej z koronawirusem, bo to znaczy, że artyści reagują na zastaną rzeczywistość” – podsumowała dyrektor BWA i kurator wystawy Stanisława Zacharko-Łagowska.
Z powodu pandemii jurorzy oceniali wszystkie dzieła na podstawie ich fotografii – artyści mogli wybrać, czy dostarczą do BWA prace czy prześlą ich zdjęcia. Nazwiska laureatów zostaną ogłoszone 26 czerwca podczas. Wystawę pokonkursową będzie można oglądać w BWA do końca lipca.
"Przedwiośnie" dotyczy twórczości o charakterze profesjonalnym. Konkurs jest skierowany do plastyków związanych z województwem świętokrzyskim w obecnych jego granicach poprzez pochodzenie, wykształcenie (średnie i wyższe, z wyjątkiem studiów doktoranckich) lub przynależność do związków twórczych. "Przedwiośniu" towarzyszy konkurs na plakat do wystawy pokonkursowej.
Lista laureatów dostępna jest na stronie http://www.bwakielce.art.pl
Źródło: BWA
„Poziom wystawy jak zwykle jest wysoki, bo o to dba jury. Cieszy nas obecność debiutantów, którzy zostali zauważeni przez jurorów, a nawet dostali nagrody. Z dużym zainteresowaniem przyjęliśmy prace, które dotyczą obecnej sytuacji związanej z koronawirusem, bo to znaczy, że artyści reagują na zastaną rzeczywistość” – podsumowała dyrektor BWA i kurator wystawy Stanisława Zacharko-Łagowska.
Z powodu pandemii jurorzy oceniali wszystkie dzieła na podstawie ich fotografii – artyści mogli wybrać, czy dostarczą do BWA prace czy prześlą ich zdjęcia. Nazwiska laureatów zostaną ogłoszone 26 czerwca podczas. Wystawę pokonkursową będzie można oglądać w BWA do końca lipca.
"Przedwiośnie" dotyczy twórczości o charakterze profesjonalnym. Konkurs jest skierowany do plastyków związanych z województwem świętokrzyskim w obecnych jego granicach poprzez pochodzenie, wykształcenie (średnie i wyższe, z wyjątkiem studiów doktoranckich) lub przynależność do związków twórczych. "Przedwiośniu" towarzyszy konkurs na plakat do wystawy pokonkursowej.
Lista laureatów dostępna jest na stronie http://www.bwakielce.art.pl
Źródło: BWA












